Rafał Trzaskowski o włos wygrywa z Andrzejem Dudą. Najnowszy sondaż przed drugą tura wyborów prezydenckich

Rafał Trzaskowski ma nieznaczną przewagę nad Andrzejem Dudą - wynika z sondażu Ipsos dla OKO. press.
Zobacz wideo

Na Rafała Trzaskowskiego chce głosować 49 proc pytanych, a na Andrzeja Dudę - 48 proc. - wynika z sondażu Ipsos-u, który zakończono przeprowadzać w minioną środę (1 lipca).

OKO. press, publikując sondaż, podkreśla, że "błąd pomiaru wynosi tu aż 3 pkt proc., czyli zmierzona różnica nie jest statystycznie istotna". "Prawdziwe wyniki sondażu wyglądają zatem tak: Trzaskowski 46-52 proc., Duda 45-51 proc. Odpowiedź  „nie wiem, trudno powiedzieć” wybrało tylko 3 proc. To mniej niż w naszych poprzednich sondażach, co może świadczyć, że decyzje się krystalizują." - czytamy. 

Sondaż OKO.press nie jest pierwszym, opublikowanym w ostatnich dniach, w którym Trzaskowski wygrywa z Dudą. Wczoraj portal Onet.pl poinformował o badaniu przeprowadzonym przez Kantar dla Fundacji Pole Dialogu, z którego wynika, że na kandydata KO chce głosować 45 proc. pytanych, a 44 proc. na Andrzeja Dudę

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się 12 lipca. 

Sondaż telefoniczny CATI Ipsos dla OKO.press, na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie dorosłych Polaków N= 1021 osób, 30 czerwca – 1 lipca 2020. 

DOSTĘP PREMIUM