MSWiA zapowiada drugą edycję "Bitwy o wozy". Tym razem do rozdania jest 49 pojazdów

Resort spraw wewnętrznych i administracji poinfromował, że po drugiej turze wyborów prezydenckich gminy do 20 tys. mieszkańców, w których będzie największa frekwencja również dostaną po wozie strażackim. Zwiększono jednak liczbę oferowanych w konkursie wozów strażackich.
Zobacz wideo

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało o drugiej edycji konkursu "Bitwa o wozy". "W drugiej turze #BitwaOWozy w każdym z byłych 49 województw, wg stanu granic województw na dzień 31.12.1998 r., gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w II turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki" - napisano na Twitterze resortu. 

Do kogo trafił wóz strażacki po pierwszej turze?

Pierwsza edycja organizowanego przez MSWiA konkursu dotyczyła również gmin do 20 tys. mieszkańców, ale z 16 obecnych województw. Została zorganizowana przed I turą tegorocznych wyborów prezydenckich i również dotyczyła największej frekwencji. 

W 10 na 16 gmin do 20 tys. mieszkańców z najwyższą frekwencją w I turze wyborów wygrał Rafał Trzaskowski. To Czernica na Dolnym Śląsku, Osielsko w Kujawsko-Pomorskiem, Zabór w Lubuskiem, Nowosolna w Łódzkiem, Michałowice na Mazowszu, Łeba na Pomorzu, Stawiguda na Warmii i Mazurach, Suchy Las w Wielkopolsce i Rewal w Zachodniopomorskiem. Kandydat KO wygrał także w gminie Cisna w Bieszczadach, która jest jedyną gminą na nazywanym bastionem PiS Podkarpaciu, w której zwyciężył Trzaskowski. 

Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda wygrał natomiast w Godziszowie na Lubelszczyźnie, Żegocinie w Małopolsce, Praszce w Opolskiem, Kuleszach Kościelnych na Podlasiu, Koszarawie na Śląsku i Masłowie w Świętokrzyskiem. 

Posłuchaj podcastu:

DOSTĘP PREMIUM