#10pytań do kandydatów. Zadaliśmy je Andrzejowi Dudzie i Rafałowi Trzaskowskiemu. Czekamy na odpowiedzi!

Kwestionariusz z pytaniami o zakres prezydentury, o pierwsze działania, o opinie wysłaliśmy wszystkim kandydatom na prezydenta jeszcze przed I turą wyborów prezydenckich. Dziś zrobiliśmy to ponownie - sztaby Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego otrzymały go od redakcji TOK FM. Oto pytania, które zadaliśmy.
Zobacz wideo

Oto 10 pytań, jakie uznaliśmy za ważne, istotne i dotyczące tych wyborów i kompetencji prezydenta. Pomóżcie nam namówić kandydatów do tego, by odpowiedzieli na te pytania. Wrzućcie link do tego tekstu na Wasze media społecznościowe i oznaczcie kandydatów - w ten sposób zobaczą, że również Wy chcecie poznać ich odpowiedzi na #10pytań.

Jeśli otrzymamy odpowiedzi od kandydatów jeszcze przed rozpoczęciem ciszy wyborczej w nocy z 10 na 11 lipca, opublikujemy je na tokfm.pl.

KWESTIONARIUSZ

1. Jaką decyzję i dlaczego podjąłby Pan, jeśli parlament uchwaliłby ustawę, która obniża jeszcze bardziej wiek emerytalny?

2. Czy należy zamknąć kopalnie na Śląsku i czy jest Pan zwolennikiem wybudowania elektrowni jądrowej?

3. Czy pójdzie Pan w Marszu Równości? Czy pójdzie Pan w Marszu Niepodległości? Dlaczego?

4. Czy wypłata środków unijnych powinna być powiązana z przestrzeganiem unijnych reguł praworządności?

5. W jakie sojusze międzynarodowe powinna inwestować polska polityka zagraniczna? Proszę wymienić trzy najważniejsze kraje dla takich sojuszy.

6. Czy będzie Pan zabiegał zabiegał o poszerzenie UE o Ukrainę?

7. Czy jest Pan za szerszym otwarciem rynku pracy w Polsce dla imigrantów zarobkowych?

8. Proszę wymienić trzy największe bolączki systemu edukacji w Polsce.

9. Czy uważa Pan, że ze względu na trwającą pandemię powinien obowiązywać bezwzględny nakaz noszenia masek w przestrzeni publicznej?

10. Czy jest Pan za powszechnym darmowym dostępem do opieki medycznej dla wszystkich obywateli Polski, a jeśli tak, to gdzie znaleźć dodatkowe pieniądze na sfinansowanie większych potrzeb?

DOSTĘP PREMIUM