Trzaskowski nie pojawi się na debacie TVP. Zaproponował własną

Rafał Trzaskowski podczas wystąpienia w Częstochowie poinformował, że jego sztab organizuje debatę prezydencką w Lesznie w poniedziałek o 23. Poinformował też, że nie będzie go w Końskich, gdzie zaplanowano debatę TVP.
Zobacz wideo

Trzaskowski określił debatę jako "arenę prezydencką" i zapowiedział udział w niej dziennikarzy z różnych mediów. - To czas, by pokazać odwagę, a nie ustawki ze swoją telewizją, na którą przekazuje się grube miliardy – mówił prezydent Warszawy.

Zapowiedział też, że nie weźmie udziału w debacie TVP organizowanej w Końskich.

- Jak państwo wiecie, pan prezydent rzadko odpowiada na pytania na konferencjach prasowych. Zamiast tego organizowane są ustawki. Dokładnie taka sama ustawka szykuje się w Końskich, więc w takim wiecu nie będę brał udziału – poinformował Trzaskowski

 - Byłem już w TVP, wszyscy wiemy, jakie pytania chce zadawać prezes Kurski i jakie sugeruje odpowiedzi. Warto byłoby, aby sam pan prezydent odpowiedział na pytania dziennikarzy, dobrze byłoby również, gdybyśmy sami sobie mogli nawzajem zadawać pytania – kontynuował.

- Niestety pan prezydent bardzo rzadko odpowiada na pytania, prawie w ogóle nie organizuje konferencji prasowych, tylko organizowane są ustawki. Ustawki, w których pan prezydent zna pytania zanim one zostaną zadane. Dokładnie taka ustawka szykuje się w Końskich, wiec pana prezydenta, więc ja jasno chcę powiedzieć, że ja w takim wiecu nie będę brał udziału, tylko zapraszam pana prezydenta na prawdziwą debatę, na nową formułę, gdzie można będzie wreszcie poznać poglądy pana prezydenta, jeżeli się na niej pojawi" - powiedział kandydat KO.

Więcek informacji na temat debaty organizowanej przez sztab Rafała Trzaskowskiego opublikował na Twitterze poseł Cezary Tomczyk.

- Zapraszamy do prawdziwej debaty wszystkie redakcje. Od prawa do lewa. Czas na prawdziwe i trudne pytania! Koniec ustawek w TVP. Niech sobie zostaną ze swoim wiecem. Wszyscy wiemy jak jest. Wszyscy widzimy jak wygląda TVP. Zapraszamy do Leszna!!! – napisał.

Debata ma się odbyć w Lesznie w poniedziałek o godzinie 23.

DOSTĘP PREMIUM