Remis ze wskazaniem na prezydenta Andrzeja Dudę [NOWY SONDAŻ]

Sondaż United Surveys dla "DGP" i RMF FM pokazuje, że prowadzi Andrzej Duda, ale przewaga jest w granicach błędu statystycznego - poinformował "Dziennik Gazeta Prawna".
Zobacz wideo

Jak wynika z sondażu, urzędujący prezydent może liczyć na 46,8 proc. poparcia, podczas gdy kandydat KO na 45,9 proc.

"Aż 7,4 proc. ankietowanych wciąż nie zdecydowało, na kogo odda w niedzielę głos. O nich toczy się gra sztabów obu kandydatów, które starają się też maksymalnie zmobilizować twarde elektoraty do udziału w wyborach" - czytamy. Badanie zostało wykonane 4 lipca na grupie 1100 osób.

Jak dodano w dzienniku, pomocą w podjęciu decyzji mogłaby być debata pretendentów do prezydenckiego fotela, ale ustalenie jej wspólnego terminu i miejsca wydaje się dziś bardzo trudne. W poniedziałek (6 lipca) mają odbyć się dwie osobny debaty. Prezydenta Andrzej Duda weźmie udział w spotkaniu w Końskich - organizowanym przez TVP w Końskich, a Rafał Trzaskowski będzie debatował podczas "Areny prezydenckiej" w Lesznie.

Wybory prezydenckie. Kiedy II tura?

W poniedziałkowym wydaniu "Do Rzeczy" prezydent Duda przekonywał, że jeśli wygra - jego druga kadencja będzie inna od pierwszej. - Bo wyzwania, które stoją przed Polską, są dziś inne niż te z 2015 roku - stwierdził. Wyjaśnił, że "kryzys spowodowany koronawirusem będzie wymagał szybkich, śmiałych i nieszablonowych decyzji". - Musimy dopilnować, żeby bezrobocie nie poszybowało w górę, ale taż tak odnaleźć się w tej rzeczywistości, żeby stworzyć i wykorzystać nowe szanse dla Polski - wskazał.

Trzaskowski w poniedziałek  będzie przebywał z wizytą w województwach opolskim, dolnośląskim i wielkopolskim. W niedzielę odwiedził Śląsk. Podkreślał swe przywiązanie do tego regionu, skąd pochodzi jego żona Małgorzata i deklarował starania na rzecz odbudowy wspólnoty. - Prezydent Andrzej Duda jest związany wyłącznie z jedną partią polityczną i nie umie odbudować wspólnoty, a ja wam odbudowę wspólnoty gwarantuję - powiedział.

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się 12 lipca. 

TOK FM PREMIUM