"Dziecko z invitro dla każdej lesbijki i obowiązkowa seksedukacja". Kontrowersyjne ulotki z "planem Trzaskowskiego" w kościele w Gliwicach

"Plan Trzaskowskiego", a w nim między innymi przekazywanie pieniędzy na promocję "tęczowej zarazy" czy małżeństwa i adopcja dzieci "przez sodomitów" - takie ulotki pojawiły się w jednym z kościołów w Gliwicach.
Zobacz wideo

W jednym z kościołów w Gliwicach pojawiły się ulotki zatytułowane "Czy Katolik może głosować na Trzaskowskiego". Zdjęcia dostaliśmy od jednej z czytelniczek. Podała nam, że ulotki zauważyła przy drzwiach kościoła w czwartek (9 lipca). Zawierają opis rzekomego "planu" kandydata KO na prezydenta.

W punktach wymienia się, do czego może doprowadzić wybór Rafała Trzaskowskiego na prezydenta. Czytamy między innymi o "adopcji dzieci przez sodomitów”, przekazywaniu pieniędzy z UE na "promowanie tęczowej zarazy", wprowadzenie "obowiązkowej seksedukacji dzieci" czy odbieranie ich "pod byle pretekstem" na wzór niemieckiego Jungendamtu.

Ulotka w kościele w GliwicachUlotka w kościele w Gliwicach tokfm.pl

Autorzy twierdzą też, że "plan" Trzaskowskiego zawiera także: koniec współpracy z USA czy wysokie kary grzywny lub więzienia za krytykę osób o "lewackich poglądach". Na końcu znajduje się apel o "wyciągnięcie wniosków" i jak najszerszy kolportaż planu wśród znajomych.

Oficjalnie Kościół nie chce angażować się w kampanię wyborczą przed drugą turą wyborów prezydenckich. - Kościół nie udziela też poparcia żadnemu z kandydatów na urząd Prezydenta RP, gdyż nie jest to jego rolą - oświadczył niedawno ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

O komentarz do ulotek poprosiliśmy archidiecezję w Katowicach. - Sprawa dotyczy diecezji gliwickiej. Proszę skontaktować się z tamtejszą Kurią - podał w mailu ks. Tomasz Wojtal, rzecznik abpa katowickiego. Zdjęcia ulotki wysłaliśmy także tam, czekamy na komentarz. 

W Gliwicach w pierwszej turze wyborów prezydenckich najwięcej głosów zdobył Rafał Trzaskowski. Kandydata KO poparło 39,16 proc. Na drugim miejscu był Andrzej Duda z wynikiem 31,99 proc. Trzecią pozycję zajął Szymon Hołownia (16,22 proc.).

Posłuchaj podcastu!

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM