Druga tura wyborów prezydenckich. Sondaż exit poll: frekwencja rekordowa w historii III RP

Frekwencja w drugiej turze wyborów prezydenkich 2020 wyniosła 68,9 proc. - tak wynika z sondażu exit poll Ipsos dla TVN, TVP i Polsatu. Dwa tygodniu temu frekwencja wyniosła 64,51 proc.

Według sondażu exit poll Ipsos dla TVN, TVP i Polsatu frekwencja w drugiej turze wyborów wyniosła rekordowe 68,9 proc. To więcej niż oficjalna frekwencja podczas pierwszego głosowania 28 czerwca. Dwa tygodnie temu do urn poszło 64,51 proc. badanych. To również najwięcej w historii wszystkich głosowań w III RP - do tej pory najwyższa frekwencja została zanotowana w II turze wyborów prezydenckich w 1995 roku, kiedy to Aleksander Kwaśniewski zwyciężył przy frekwencji 68,23 proc. 

PKW podawało w ciągu dnia, że w niedzielę do godziny 17 do urn poszło 52,1 proc. uprawnionych. Z kolei do godziny 12 frekwencja wynosiła 24,73 proc.

Sondażowe wyniki drugiej tury

Według sondażu Ipsos drugą turę wyborów wygrał Andrzej Duda z wynikiem ... proc. głosów. Rafał Trzaskowski zdobył ... proc. głosów. W nocy sondażownia powinna podać wyniki late poll. W poniedziałek rano można spodziewać się już częściowych wyników drugiej tury wyborów ogłaszanych przez PKW. Zdaniem komisji w optymistycznym wariancie oficjalne wyniki wyborów poznamy w poniedziałek wieczorem, a pesymistycznym 24 godziny później. 

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM