Trzaskowski po ogłoszeniu sondażowych wyników: Jestem przekonany, że zwyciężymy. Wystarczy tylko przeliczyć głosy

Mówiliśmy, że będzie blisko i jest blisko. Jestem absolutnie przekonany, że zwyciężymy! Wystarczy tylko przeliczyć głosy - powiedział Rafał Trzaskowski po ogłoszeniu sondażowych wyników drugiej tury wyborów prezydenckich.

Sztab Rafała Trzaskowskiego zorganizował wieczór wyborczy w Warszawie. - Mówiliśmy, że będzie blisko i jest blisko - mówił tuż po ogłoszeniu sondażowych wyników drugiej tury wyborów Rafał Trzaskowski. 

Podkreślił, że "ta noc będzie nerwowa dla wszystkich w Polsce". - Ale jestem absolutnie przekonany, że jak policzymy głos do głosu to zwyciężymy i wygramy" - powiedział. 

- Jestem absolutnie przekonany, że będzie dobrze. Pomyślcie o jednym. Dwa miesiące temu miały się odbyć wybory, ale na szczęście społeczeństwo obywatelskie się obudziło i dlatego właśnie wygramy -mówił kandydat KO. - Polki i Polacy w całej Polsce stworzyli nadzieję na Polskę otwartą, tolerancyjną, uśmiechniętą, gdzie najważniejsza jest równowaga i zdrowy rozsądek. Jestem przekonany, że nic nas nie pokona. Już wygraliśmy, niezależnie jaki będzie dokładny wynik. Bo udało się nam obudzić. Zbudowaliśmy w pełni obywatelską kampanię - dodał Trzaskowski. 

Kandydat podziękował swojej żonie, Małgorzacie, dzieciom i całej swojej rodzinie. 

Kto wygrał wybory? Sondaż exit poll

W drugiej turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda osiągnął wynik 50,4 proc. – tak wynika z sondażu exit poll Ipsos dla TVN, TVP i Polsatu. Na Rafała Trzaskowskiego zagłosowało 49,6 proc. wyborców. Frekwencja w drugiej turze wyborów na prezydenta wyniosła 68,9 proc.  Według Ipsos wynik ten od ostatecznych wyników PKW może się różnić o ok. 2 pkt. proc.

Dwa tygodnie temu, według danych PKW ze wszystkich obwodów głosowania, Andrzej Duda uzyskał w I turze 43,5 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski - 30,46 proc., Szymon Hołownia - 13,87 proc. a Krzysztof Bosak uzyskał poparcie 6,78 proc. głosujących, co dało u czwarte miejsce. Frekwencja w wyborach wyniosła 64,5 proc.

DOSTĘP PREMIUM