Kiedy wyniki late poll? Pierwsze wyniki sondażowe nie wskazują jednoznacznie zwycięzcy wyborów

Kto wygrał wybory prezydenckie? Pierwsze wyniki sondażowe nie są jednoznaczne. Bardziej precyzyjne dane poznamy dzięki badaniu late poll.
Zobacz wideo

Opublikowane o godzinie 21.00 prognozy exit poll zrealizowane przez IPSOS na zlecenie TVP, TVN oraz Polsatu nie przesądzają, kto wygrał wybory prezydenckie. Różnica między liczbą głosów oddanych na kandydatów jest w tym badaniu zbyt mała.  

Prognozy late poll, które zostaną opublikowane o godzinie 1:30 w nocy z niedzieli na poniedziałek, to bardziej precyzyjne badanie, które uwzględnia dane z 90 proc. komisji.

Według sondażowych wyników wyborów prezydenckich Andrzej Duda zdobył w drugiej turze 50,4 proc. poparcia. Polaków, natomiast Rafał Trzaskowski 49,6 proc. Różnica między dwoma kandydatami wynosi więc 0,8 punktu proc., a to znacznie mniej, niż błąd statystyczny, który należy uwzględnić. Sam Ipsos zastrzegał, że wynik podany w niedzielę o godz. 21.00 od ostatecznych wyników głosowania może się różnić o ok. 2 pkt. proc. Telewizja TVN podaje, że według firmy Ipsos nie da się na tę chwilę wskazać zwycięzcy.

DOSTĘP PREMIUM