Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski podzielili się wyborcami Krzysztofa Bosaka niemal równo po połowie [exit poll]

Głosy wyborców Krzysztofa Bosaka w II turze wyborów prezydenckich rozłożyły się niemal równo na Andrzeja Dudę (51,5 proc.) i Rafała Trzaskowskiego (48,5 proc.). Natomiast wyborcy Szymona Hołowni poparli przede wszystkim Rafała Trzaskowskiego (85,5 proc.) - wynika z sondażu Ipsos dla TVP, TVN i Polsat.
Zobacz wideo

Sondaż exit poll przeprowadzony przez Ipsos dla TVN, TVP i Polsatu daje przewagę Andrzejowi Dudzie, na którego zagłosować miało 50,4 proc. wyborców, podczas gdy na Rafała Trzaskowskiego - 49,6 proc. 

99,1 proc. wyborców Andrzeja Dudy z I tury wyborów prezydenckich oddało ponownie na niego głos w niedzielnych wyborach. Jeśli chodzi o wyborców Trzaskowskiego - 99,3 proc. osób oddało ponownie na niego głos.

85,5 proc. osób, które w I turze wyborów prezydenckich poparło bezpartyjnego kandydata Szymona Hołownię, zagłosowało w II turze na Rafała Trzaskowskiego. Natomiast 14,5 proc. oddało głos na Andrzeja Dudę.

Natomiast wyborcy Krzysztofa Bosaka (Konfederacja) poparli zarówno Andrzeja Dudę (51,5 proc.), jak i Rafała Trzaskowskiego (48,5 proc.).

76,7 proc. osób, które w I turze wyborów prezydenckich oddały głos na Władysława Kosiniaka-Kamysza (PSL), wybrały w II turze Rafała Trzaskowskiego. 23,3 proc. - na Andrzeja Dudę.

Podobnie było w przypadku wyborców kandydata Lewicy Roberta Biedronia. 84,2 proc. z nich zagłosowało na Rafała Trzaskowskiego. 15,8 proc. z nich poparło Andrzeja Dudę.

W I turze wyborów prezydenckich (według wyników PKW) Andrzej Duda uzyskał 43,5 proc., zaś Rafał Trzaskowski - 30,46 proc. Na kolejnych miejscach znaleźli się: Szymon Hołownia - 13,87 proc., Krzysztof Bosak - 6,78 proc.; Władysław Kosiniak-Kamysz - 2,36 proc.; Robert Biedroń - 2,22 proc.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM