50 do 50. W tej gminie Trzaskowski i Duda zdobyli identyczną liczbę głosów

W gminie Mielnik na Podlasiu obaj kandydaci na urząd prezydenta otrzymali taką samą liczbę głosów, przy ponad 60-procentowej frekwencji.
Zobacz wideo

Dokładnie po 690 głosów - tyle otrzymali w drugiej turze wyborów prezydenckich w gminie Mielnik (powiat siemiatycki) Rafał Trzaskowski i Andrzej Duda - wynika z oficjalnych danych, które znaleźć można na stronie Państwowej Komisji Wyborczej. Frekwencja wyniosła tam 63,22 proc. 

W pierwszej turze wybory w Mielniku wygrał Duda, który zdobył 44,35 proc. poparcia. Na drugim miejscu był Trzaskowski (24,10 proc.), a na trzecim Szymon Hołownia (19,08 proc.). Poza podium znaleźli się: Krzysztof Bosak (6,11 proc.), Robert Biedroń (2,85 proc.) i Władysław Kosiniak-Kamysz (2,59 proc.). 

W całym województwie podlaskim drugą turę zdecydowanie wygrał urzędujący prezydent, który zdobył 60,14 proc., kandydat Koalicji Obywatelskiej zaś - 39,86 proc. W powiecie siemiatyckim również zwyciężył Duda (62,55 proc.).  

Trzaskowski wygrał w 10 województwa

Jak wynika z danych PKW, Rafał Trzaskowski wygrał w 10 województwach, a popierany przez PiS prezydent Andrzej Duda - w sześciu. Mimo to, wybory w całym kraju zwyciężył obecny prezydent. 

Państwowa Komisja Wyborcza przekazała w poniedziałek, że po zliczeniu głosów z 99,97 proc. obwodów wynika, Andrzej Duda, zdobył 51,21 proc. poparcia. Na Rafała Trzaskowskiego głos oddało zaś 48,79 proc. wyborców. Wciąż czekamy na dane z kilku komisji, ale - jak podał przewodniczący PKW - one nie zmienią ostatecznego wyniku.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM