Google na Androidzie przestało działać. Co się stało? Jak to naprawić?

"Google wciąż przestaje działać" - taki komunikat od rana wyświetlają niektóre telefony z systemem Android. Co gorsza, okienko z informacją wyskakuje i znika, niemal uniemożliwiając korzystanie z urządzenia. Jak to naprawić?
Zobacz wideo

Oprogramowanie Google jest zintegrowane z systemem Android i dlatego wciąż wyskakujący komunikat o tym, że aplikacja przestała działać, jest niezwykłym utrudnieniem w korzystaniu z telefonu. Problem ten mają przede wszystkim użytkownicy smartfonów marki Xiaomi, ale awarię zaobserwowano również na urządzeniach innych producentów, w tym Samsung. 

Aplikacja przestała działać. Jak to naprawić?

Jak uporać się z problemem? Oczywiście w związku z tym, że o awarii jest coraz głośniej, Google najpewniej wkrótce samo naprawi problem. Jednak trudno określić, jak wiele czasu pochłonie jego rozwiązanie.

By zadziałać szybko i pozbyć się powracającego wciąż komunikatu, należy wejść do Sklepu Play. Następnie wybrać swoje konto (czyli kliknąć na obrazek przypisany do naszego konta Google) i przejść do zarządzania aplikacjami. W kolejnym kroku należy wybrać właśnie aplikację Google, zaznaczając okienko po prawej stronie. I wreszcie wybrać kosz - tak, jakbyśmy chcieli aplikację odinstalować.

W związku z tym, że Google jest zintegrowane z Androidem, pełne usunięcie aplikacji jest niemożliwe. Ale odinstalowane zostaną aktualizacje, które wywołały awarię. Dzięki temu problem zniknie od razu. 

TOK FM PREMIUM