Hanna Zielińska laureatką Nagrody Aureliusza

Hanna Zielińska została laureatką Nagrody Aureliusza przyznawanej osobom, które przyczyniły się do działań na rzecz osób chorych psychicznie, przeciwdziałając ich stygmatyzacji i wykluczeniu społecznemu.
Zobacz wideo

Kapituła nagrody doceniła "profesjonalizm, niszową narrację" programu Dobrostan, poświęconego zdrowiu psychicznemu.

Oprócz naszej redakcyjnej koleżanki nagrodę otrzymali: Biuro Rzecznika Praw Pacjenta oraz dr Sławomir Murawiec.

"Dziękuję! Nasza nagrodzona audycja o zdrowiu psychicznym Dobrostan powstaje dzięki współpracy z Zuzą Piechowicz. Program został wyróżniony m.in. za profesjonalizm, niszową narrację i za to, że powoduje bezsenność... :) Zapraszamy do przekonania się o tym dziś o 23:00" - tak na Fb podziękowała za wyróżnienie Hanna Zielińska.

Nagrodę przyznaną przez kapitułę w składzie: prof. Zbigniew Lew-Starowicz, 
prof. Piotr Gałecki - Konsultant krajowy w dziedzinie psychiatrii, Kierownik Kliniki Psychiatrii Dorosłych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz dr Krzysztof Eichstaedt - sędzia Sądu Apelacyjnego w Łodzi, wręczono podczas V Międzynarodowego Kongresu Psychiatrii Sądowej.

Nazwa nagrody odwołuje się do wprowadzonej przez cesarza Marka Aureliusza zasady „satis furore ipso punitur", zgodnie z którą nie można karać ludzi szalonych, bo wystarczająco zostali ukarani przez swoje własne szaleństwo.

TOK FM PREMIUM