Anna Gmiterek-Zabłocka nominowana do nagrody medialnej Amnesty International - Pióro Nadziei 2019

Dziennikarka TOK FM Anna Gmiterek-Zabłocka została nominowana do Pióra Nadziei 2019 - nagrody medialnej Amnesty International.
Zobacz wideo

Nagroda medialna Amnesty International jest przyznawana co roku osobom z mediów, które "swoją pracą chronią prawa człowieka, budują świadomość praw człowieka i zwracają uwagę opinii publicznej na ich łamanie".

W ramach tegorocznej edycji konkursu nadesłano 140 zgłoszeń. Spośród nich Amnesty International zdecydowało się przyznać cztery nominacje dla osób broniących praw człowieka przy użyciu różnych środków medialnego przekazu. Wśród nominowanych znalazła się Anna Gmiterek-Zabłocka - dziennikarka i lubelska reporterka Radia TOK FM.

Oprócz naszej dziennikarki, nominację uzyskali również: Jakub i Anna Górniccy - założyciele i redaktorzy serwisu z dziennikarstwem międzynarodowym Outride.rs; Tomasz i Marek Sekielscy - twórcy filmu dokumentalnego "Tylko nie mów nikomu" oraz Maja Staśko - aktywistka publikująca m.in. w "Krytyce Politycznej", "Codzienniku Feministycznym" i "Gazecie Wyborczej".

Uroczyste wręczenie nagrody Pióro Nadziei 2019 odbędzie się 27 lutego o godzinie 19 w Faktycznym Domu Kultury (ul. Gałczyńskiego 12) w Warszawie.

Zwycięska kandydatura zostanie wybrana przez jury konkursowe w składzie: Draginja Nadaždin, dyrektorka Amnesty International w Polsce, Anton Ambroziak - dziennikarz i reporter, laureat nagrody Pióro Nadziei w 2018 roku, Justyna Kopińska - reporterka, socjolog, laureatka Pióra Nadziei w 2014 roku oraz Mikołaj Pietrzak - adwokat, reprezentant Rady Programowej Amnesty International Polska.

Anna Gmiterek-Zabłocka jest lubelską reporterką Radia TOK FM. Zajmuje się głównie newsami, ale znajduje czas też na dłuższe formy - zarówno radiowe (np. reportaż), jak i tekstowe (pisze artykuły na portal tokfm.pl między innymi o wymiarze sprawiedliwości czy problemie dyskryminacji). W TOK FM prowadzi audycję Twój problem - Moja sprawa. Lubi rozmawiać z ludźmi i słuchać ich historii. Jak tylko może, stara się pomóc. Prywatnie miłośniczka teatru, polskich filmów i, od niedawna, gry w kręgle.

DOSTĘP PREMIUM