Kryształowe Pióro dla Ewy Podolskiej. Dziennikarka TOK FM nagrodzona za materiał o cukrzycy

Dziennikarka TOK FM Ewa Podolska otrzymała nagrodę główną w 14. edycji ogólnopolskiego konkursu dla dziennikarzy Kryształowe Pióra. Została doceniona w kategorii "Cukrzyca - wygrać z postępem choroby".
Zobacz wideo

Nagrodę przyznano Ewie Podolskiej za materiał radiowy pt. "Przypadki Malwiny, czyli życie łasucha...z cukrzycą w tle". Jego bohaterką jest Malwina - młoda dziewczyna, która jest chora na cukrzycę i grozi jej utrata nogi. Jak powiedział przewodniczący jury prof. Leszek Czupryniak, laureatce udało się wydobyć w rozmowie z Malwiną wszystko, co najważniejsze: emocje i dramatyzm historii, ale także nadzieję.

Posłuchaj materiału Ewy Podolskiej, z który otrzymała Kryształowe Pióro:

To już piąte Kryształowe Pióro Ewy Podolskiej. Wcześniej dziennikarka trzykrotnie została laureatką w kategorii "Cukrzyca", a w roku ubiegłym otrzymała główną nagrodę w kategorii "Choroby serca - rosnące zagrożenie" za cykl audycji o sercu emitowanych na naszej antenie w ramach przewodników medycznych "Na zdrowie".

W tym roku pierwszą nagrodę oraz statuetkę Kryształowego Pióra otrzymało czterech dziennikarzy w czterech kategoriach. Jury przyznało także 16 wyróżnień. Liczba zgłaszanych prac wyniosła 156 materiałów. Były to m.in. artykuły prasowe i internetowe, audycje radiowe i materiały telewizyjne.

Nagrody główne otrzymali także dziennikarze "Gazety Wyborczej": Margit Kossobudzka w kategorii "Choroby serca" oraz Wojciech Moskal w kategorii "Nowotwór - przełamać strach, wygrać życie".

Ewa Podolska jest dziennikarką Radia TOK FM od 1998 roku. Specjalizuje się w tematyce medycznej oraz ekologicznej. Dwa razy w tygodniu (w soboty i niedziele o 16.) prowadzi godzinną audycję "U TOKtora", w której rozmawia z wybitnymi przedstawicielami świata medycznego.

Oprócz tego codziennie przed godziną 14. w krótkim felietonie podaje słuchaczom zdrowotną "pigułkę" w przewodniku medycznym "Na Zdrowie”.

Wielokrotnie była nagradzana za audycje o tematyce zdrowotnej. Oprócz czterech Kryształowych Piór trzykrotnie zdobyła tytuł Dziennikarza Medycznego Roku.

Konkurs Kryształowe Pióra 

Ideą konkursu Kryształowe Pióra jest promowanie i wyróżnienie dziennikarzy, którzy zwiększają społeczną świadomość na temat zagrożeń związanych z najpowszechniejszymi chorobami cywilizacyjnymi - a więc chorobami układu krążenia, cukrzycą, depresją oraz chorobami nowotworowymi.

Prace konkursowe są zgłaszane w czterech kategoriach: "Nowotwór - przełamać strach, wygrać życie", "Choroby serca - rosnące zagrożenie", "Depresja - przełamać tabu" oraz "Cukrzyca - wygrać z postępem choroby".

Doceniani są dziennikarze, którzy dzięki swojej pracy przyczyniają się do zdrowotnej edukacji Polaków, propagowania zdrowego i aktywnego stylu życia, a także lepszego zrozumienia korzyści płynących z profilaktyki i regularnych badań kontrolnych.

Konkurs "Kryształowe Pióra" jest organizowany przez firmę Servier Polska we współpracy z Polskim Towarzystwem Kardiologicznym, Polskim Towarzystwem Nadciśnienia Tętniczego, Polskim Towarzystwem Onkologii Klinicznej, Polskim Towarzystwem Psychiatrycznym, Polskim Towarzystwem Diabetologicznym oraz Dziennikarskim Klubem Promocji Zdrowia.

DOSTĘP PREMIUM