Michał Janczura nominowany do Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Wojciechowskiego

Michał Janczura, reporter radia TOK FM, został nominowany do prestiżowej Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Doceniono jego radiowy serial "Piecza".
Zobacz wideo

"Piecza" Michała Janczury, od lat związanego z radiem TOK FM, znalazła się wśród trzynastu  materiałów dziennikarskich nominowanych do Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego 2021. Tegoroczni laureaci zostaną ogłoszeni 18 listopada. 

Nagroda Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego to jedna z najbardziej prestiżowych nagród świata dziennikarskiego w Polsce. - Przyznawana jest autorom materiałów dziennikarskich, które zdaniem Kapituły łamią stereotypy, wykraczają poza schematy i zaglądają za kulisy otaczającej nas rzeczywistości - czytamy na stronie radia. 

Serial "Piecza"

We wrześniu Michał Janczura za "Pieczę" został wyróżniony nagrodą Czuły Sygnalista przyznawaną przez Koalicję na rzecz Opieki Zastępczej.

Radiowy serial "Piecza" opowiada o pełnym absurdów, niedoróbek i nielogiczności systemie, w którym dziecko nie jest podmiotem, ale przedmiotem. Przez pryzmat historii konkretnych dzieci i konkretnych rodzin autor dokumentu Michał Janczura wyjaśnia, jak skonstruowany jest system pieczy zastępczej, do którego trafiają dzieci opuszczające rodziny biologiczne. A także jak bardzo, nieraz za wszelką cenę i wbrew wszystkiemu, system stara się ich do siebie nie przyjąć.

TOK FM PREMIUM