Grand Press 2021. Michał Janczura z TOK FM z nominacją w kategorii Reportaż audio

Dziennikarz TOK FM Michał Janczura otrzymał nominację do nagrody Grand Press 2021 w kategorii Reportaż audio.
Zobacz wideo

Miesięcznik "Press" ogłosił dziś listę dziennikarzy nominowanych do nagrody Grand Press 2021 w kategoriach Reportaż TV/wideo oraz Reportaż audio. Nominację w tej ostatniej otrzymał dziennikarz TOK FM Michał Janczura, który został doceniony za radiowy serial "Piecza".

Grand Press to największy prestiżowy konkurs dziennikarski, który od 1997 roku organizuje magazyn "Press". Ogłoszenie tegorocznych zwycięzców i wręczenie nagród odbędzie się we wtorek, 7 grudnia, podczas gali 25. edycji konkursu Grand Press - Dziennikarz Roku w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie. 

"Piecza". O czym jest ten serial?

Radiowy serial "Piecza" opowiada o pełnym absurdów, niedoróbek i nielogiczności systemie, w którym dziecko nie jest podmiotem, ale przedmiotem. Przez pryzmat historii konkretnych dzieci i konkretnych rodzin autor dokumentu Michał Janczura wyjaśnia, jak skonstruowany jest system pieczy zastępczej, do którego trafiają dzieci opuszczające rodziny biologiczne. A także jak bardzo, nieraz za wszelką cenę i wbrew wszystkiemu, system stara się ich do siebie nie przyjąć.

>> Całego cyklu "Piecza" można posłuchać tu <<  

We wrześniu Michał Janczura za "Pieczę" został wyróżniony nagrodą Czuły Sygnalista przyznawaną przez Koalicję na rzecz Opieki Zastępczej. Był też nominowany do prestiżowej Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. 

Natomiast nominację do nagrody Grand Press 2021, ale w kategorii Publicystyka otrzymały wczoraj (środa) Agnieszka Lichnerowicz oraz Martyna Osiecka z TOK FM. 

TOK FM PREMIUM