Grand Press 2021. Dziennikarki TOK FM z nominacją w kategorii Publicystyka

Dziennikarki TOK FM Agnieszka Lichnerowicz i Martyna Osiecka otrzymały nominację do nagrody Grand Press 2021 w kategorii Publicystyka.
Zobacz wideo

Miesięcznik "Press" ogłosił w środę listę dziennikarzy nominowanych do nagrody Grand Press 2021 w kategoriach Publicystyka oraz Reportaż prasowy/internetowy. Nominację w Publicystyce otrzymały Agnieszka Lichnerowicz oraz Martyna Osiecka. Dziennikarki TOK FM Zostały docenione za cykl rozmów na temat działań reżimu białoruskiego i represji, jakim poddawanym są tamtejsi działacze, organizacje czy mieszkańcy. 

Jedna z rozmów z tego cyklu dotyczyła wydarzeń z listopada 2020 roku, kiedy to na Białorusi zakatowany na śmierć przez OMON został 31-letni Roman Bondarenko. Lekarze oświadczyli, że nie miał żadnego alkoholu we krwi, obalając tłumaczenie władzy, że wdał się po pijaku w bójkę. Tragiczne wydarzenia komentował w TOK FM redaktor magazynu New Eastern Europe i redaktor portalu Bialorus2020studium.pl dr Maxim Rust.

Grand Press to największy prestiżowy konkurs dziennikarski, który od 1997 roku organizuje magazyn "Press". Ogłoszenie tegorocznych zwycięzców i wręczenie nagród odbędzie się we wtorek, 7 grudnia, podczas gali 25. edycji konkursu Grand Press - Dziennikarz Roku w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie. 

Agnieszka Lichnerowicz z Radiem TOK FM związana od kilkunastu lat. Jako reporterka podróżowała na Białoruś; relacjonowała wojnę (a potem jej skutki) w Gruzji; obserwowała kolejne wybory w Rosji; jeździła na ogarniętą pomarańczową rewolucję i Majdanem Ukrainę, na przejmowany przez Rosję Krym i ogarnięty wojną Donbas. W TOK FM prowadzi m.in. audycję "Światopodgląd".

Martyna Osiecka do TOK FM trafiła w styczniu 2019 roku. Jest wydawczynią "Światopodglądu".

Wszystkie audycje z cyklu, za który dziennikarki TOK FM otrzymały nominację można znaleźć tu:

TOK FM PREMIUM