Grand Press 2021. Magdalena Rigamonti z nominacją za cykl Rzeczpospolita Kościelna

Magdalena Rigamonti, dziennikarka i autorka podcastów na tokfm.pl otrzymała nominację do nagrody Grand Press 2021 w kategorii Wywiad. Została wyróżniona za cykl rozmów "Rzeczpospolita Kościelna".
Zobacz wideo

Miesięcznik "Press" ogłosił w piątek listę dziennikarzy nominowanych do nagrody Grand Press 2021 w kategoriach Dziennikarstwo specjalistyczne oraz Wywiad 2021 i 2020. Nominację w kategorii Wywiad 2021 otrzymała Magdalena Rigamonti i jej cykl podcastów Rzeczpospolita Kościelna.

To rozmowy z politykami, którzy przez dekady obserwowali budowanie i wzmacnianie pozycji Kościoła w Polsce. I sami w tym uczestniczyli. Rigamonti zadaje im niewygodne pytania, odkłamuje mity, odziera ze stereotypów zjawiska i wydarzenia. Wszystkich wywiadów posłuchać można na tokfm.pl. Gośćmi dziennikarki byli m.in. Bogdan Borusewicz, Michał Kamiński, Aleksander Kwaśniewski czy Lech Wałęsa. 

Grand Press to największy prestiżowy konkurs dziennikarski, który od 1997 roku organizuje magazyn "Press". Ogłoszenie tegorocznych zwycięzców i wręczenie nagród odbędzie się we wtorek, 7 grudnia, podczas gali 25. edycji konkursu Grand Press - Dziennikarz Roku w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie. 

"Press" w piątkowej informacji przypomina też, że kategoria Wywiad została przed rokiem wycofana z konkursu z powodu wątpliwości wobec jednej ze zgłoszonych prac. Zgodnie z zapowiedzią w tym roku jurorzy dokonali ponownej oceny wszystkich prac nominowanych w zeszłym roku i po dyskusji dołączyli do ostatecznych nominacji jeden materiał.

Trzy nominacje dla TOK FM

To już trzecia nominacja dla TOK FM. Wcześniej wyróżnione zostały Agnieszka Lichnerowicz i Martyna Osiecka - w kategorii Publicystka oraz Michał Janczura - w kategorii Reportaż audio.

Magdalena Rigamonti jest autorką także takich cykli podcastów jak WTC. Rykoszet oraz Blizny. Jest dziennikarką "Dziennika Gazety Prawnej". W 2016 roku uzyskała Nagrodę Grand Press w kategorii Wywiad za rozmowę pt.: "Zasady są jasne: wygrała ta partia i morda w kubeł" z Marcinem Wolskim.

TOK FM PREMIUM