Grand Press 2021. Magdalena Rigamonti z nagrodą za cykl Rzeczpospolita Kościelna

Magdalena Rigamonti, dziennikarka i autorka podcastów na tokfm.pl otrzymała nagrodę Grand Press 2021 w kategorii Wywiad. Została wyróżniona za cykl rozmów Rzeczpospolita Kościelna.
Zobacz wideo

We wtorek 7 grudnia chwilę po godz. 20 rozpoczęła się gala 25. edycji konkursu Grand Press, jednej z najbardziej prestiżowych nagród dziennikarskich. W kategorii Wywiad 2021 laureatką została Magdalena Rigamonti, która jest autorką podcastów na tokfm.pl. 

Nagrodzony materiał - Rzeczpospolita Kościelna - to cykl dziesięciu rozmów z politykami, którzy przez dekady obserwowali budowanie i wzmacnianie pozycji Kościoła w Polsce. I sami w tym uczestniczyli. Rigamonti zadaje im niewygodne pytania, odkłamuje mity, odziera ze stereotypów zjawiska i wydarzenia. Wszystkich wywiadów posłuchać można na tokfm.pl. Gośćmi dziennikarki byli m.in. Bogdan Borusewicz, Michał Kamiński, Aleksander Kwaśniewski czy Lech Wałęsa.

- To nie są rozmowy spisane, to są rozmowy rozmawiane. To są podcasty. Zostałam podcasterką TOK FM, z czego jestem bardzo dumna - powiedziała Rigamonti, odbierając nagrodę. - Nie zarzuciłam wywiadów pisanych. Piszę je co tydzień w "Dzienniku Gazecie Prawnej", z czego jestem bardzo dumna - dodała.

Dziennikarka podziękowała m.in. Barbarze Labudzie. - Rozmawiałam z nią o tym, co dzieje się w Polsce. To był wywiad dla "DGP". Rozmowa bardzo się przeciągnęła. Rozmawiałyśmy trzy albo nawet cztery godziny. Zaczęłyśmy rozmawiać o Kościele i o tym, jaką ma siłę (…). Ja badałam tę potęgę Kościoła w Polsce. To jaki ma wpływ na polityków, na władzę, na ustawy i na decyzje podejmowane w Sejmie i będę to robić nadal - powiedziała Rigamonti.

Magdalena Rigamonti jest autorką także takich cykli podcastów jak "WTC. Rykoszet" oraz "Blizny". Jest dziennikarką "Dziennika Gazety Prawnej". W 2016 roku uzyskała Nagrodę Grand Press w kategorii Wywiad za rozmowę pt.: "Zasady są jasne: wygrała ta partia i morda w kubeł" z Marcinem Wolskim.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM