"To nagroda dla nas wszystkich, nie tylko za "Eksperyment", ale też za wszystkie projekty, jakie robimy"

To jest też nagroda dla nasz wszystkich, myślę o Radiu TOK FM o tokfm.pl. To nagroda nie tylko za ten serial, ale też za wszystkie projekty jakie robimy - mówił w Poranku Radia TOK FM Michał Janczura, laureat Grand Pressa za serial "Eksperyment".
Zobacz wideo

Michał Janczura otrzymał nagrodę Grand Press w kategorii "reportaż audio". - Taki serial, który trwa siedem godzin, wymagał niezliczonych godzin pracy. Obliczyłem, że łącznie z nagraniami sądowymi to jest ponad 260 godzin nagrań - mówił w "Poranku Radia TOK FM".

Dziennikarz podkreślił, że nagroda to efekt pracy całego zespołu ludzi. - To jest też nagroda dla nasz wszystkich, myślę o Radiu TOK FM i o tokfm.pl. Dlaczego tak uważam? Bo żebym ja mógł siedzieć nad takim tematem pół roku, to radio musi grać, muszą być ludzie, którzy tu pracują. Wtedy ja mogę się zajmować takim tematem. Przecież my o tym temacie opowiadaliśmy na antenie, trochę wywieraliśmy presję, żeby wprowadzić zmiany w prawie. Jest Magda Birecka, która była producentką tego serialu - poniekąd pomysłodawczynią - razem ze mną od początku siedziała nad tym. Prawda jest taka, że to nagroda dla nas wszystkich, nie tylko za serial "Eksperyment", ale też za wszystkie projekty, jakie robimy - powiedział w rozmowie z Maciejem Głogowskim.

Przypomnijmy, że na początku listopada minister Adam Niedzielski zapowiedział w TOK FM, że rząd zmieni prawo w związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi eksperymentów leczniczych. Resort zdrowia pracuje nad dwiema ustawami, które - jak mówił minister - "będą regulowały i porządkowały proces prowadzenia eksperymentów".

"Eksperyment. Radiowy serial dokumentalny" z nagrodą Grand Press

W serialu "Eksperyment" Michał Janczura w kolejnych odcinkach opowiadał o poszukiwaniu cudownego leku i sprzedaży nadziei pacjentom, którym choroba zamknęła wszystkie drogi wyjścia. W tle pojawiały się duże pieniądze, polityczne wpływy i marzenie o przejściu do historii.

Wszystkich odcinków "Eksperymentu" mogą słuchać subskrybenci TOK FM Premium - wystarczy wejść na tokfm.pl/eksperyment lub wyszukać "Eksperyment" w aplikacji mobilnej TOK FM.

W sumie w tegorocznej edycji nagród Grand Press ludzie Radia TOK FM zdobyli pięć nominacji w kategoriach: reportaż audio (dwukrotnie Michał Janczura, Karolina Głowacka i Jakub Medek), publicystyka (Jakub Janiszewski i Martyna Osiecka) oraz Grand Press Digital.

W głosowaniu redakcji Karolina Lewicka zajęła czwarte miejsce w kategorii Dziennikarz Roku.

TOK FM PREMIUM