Nowy solowy album Jacka Kleyffa pt. "Znalezienie"

15 listopada ma premierę nowe wydawnictwo Jacka Kleyffa, które jest pierwszym solowym albumem artysty od 14 lat. Album ukaże się nakładem Wytwórni Muzycznej MTJ.

Najnowsza solowa płyta Jacka Kleyffa jest kompilacją zupełnie nowych piosenek artysty jak i nie znanych szerokiej publiczności starszych utworów. Wszystkie piosenki zostały na nowo zaaranżowane, przede wszystkim w oparciu o gitarę, mandolinę i bębny, jednak na albumie usłyszymy również saksofon, bas, fortepian, buzuki, akordeon a nawet klawesyn. Na albumie gościnnie wystąpili przyjaciele artysty: Magda Umer, Stanisław Soyka i Tomasz Jaśkiewicz - charyzmatyczny gitarzysta z zespołu Akwarele i wszystkich innych zespołów grających z Czesławem Niemenem. Producentem muzycznym płyty jest Wacław Juszczyszyn (Wolna Grupa Bukowina), który z uwagi na rozwichrzenie całego towarzystwa biorącego udział w nagraniach sklecał czasem całe partie muzyczne z pojedyńczych dźwięków...

"Poza tym, że płyta ta jest dosłownie znalezieniem doskonałej pomocy muzycznej ludzi, którzy brali udział w jej tworzeniu - jest też ona zasadzona na pierwszej piosence o tym samym tytule. Inne "znalezienia" to zamieszczone w oprawie graficznej zdjęcia i moje obrazki" - podkreśla Jacek Kleyff.

Jacek Kleyff to pieśniarz, poeta, kompozytor, aktor i malarz. Jest jednym z założycieli kabaretu Salon Niezależnych z którym trzykrotnie wygrał festiwal FAMA, oraz Orkiestry Na Zdrowie (ONZ), z którą w 1995 na pierwszym Przystanku Wodstook zdobył "Złotego Bączka"- główną nagrodę publiczności.

Najbardziej znane piosenki w wykonaniu artysty to: Telewizja (1972) i Huśtawki (1973), wykonywane później przez Kubę Sienkiewicza i Elektryczne Gitary. Na wydanej w roku 2002 płycie Pan Yapa i magiczna załoga aktor Krzysztof Janczak zadedykował Jackowi Kleyffowi utwór Żółte eliksiry. Po twórczość pieśniarza sięgali także m.in.: Ewa Błaszczyk, Maryla Rodowicz czy zespół Akurat, a fragmenty jego przenikliwych i lapidarnych tekstów na stałe trafiły do języka potocznego. Jacek Kleyff regularnie koncertuje solo oraz z zespołami. Śpiewa zarówno piosenki z okresu Salonu Niezależnych jak i Orkiestry Na Zdrowie, dzięki czemu te dwie części jego muzycznego życiorysu komponują się w jedną całość.

DOSTĘP PREMIUM