O SZKLANYCH SUFITACH I MODERNIZACJI

Debata o karierach Polek

W zestawieniu opublikowanym przez "Wall Street Journal" pokazującym odsetek kobiet na wysokich stanowiskach kierowniczych, Polska wypada niemal jako ideał równości, z wynikiem znacznie przewyższającym średnią światową, a nawet rezultaty państw tzw. Zachodu. Podobnie w zestawieniu "The Economist" biorącym pod uwagę kilka czynników, m.in. równość płac, odsetek kobiet i mężczyzn z wyższym wykształceniem oraz udział kobiet w rynku pracy, Polska wypada znacznie lepiej niż Dania, Francja, Wielka Brytania czy Niemcy. Czy oznacza to, że Polska staje się dla kobiet rajem na ziemi? A może inny dobór kryteriów dałby o wiele gorsze rezultaty? Jak swoją sytuację zawodową oceniają współczesne Polki?

W debacie wezmą udział: Adam Bodnar z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, Kamila Ceran - redaktorka naczelna radia Tok FM, Mirella Panek-Owsiańska - prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Joanna Tyrowicz - ekonomistka z Uniwersytetu Warszawskiego. Spotkanie poprowadzi Anna Mazgal z "Kultury Liberalnej"

Kiedy? 28 sierpnia (czwartek), godz. 18.00

Gdzie? w redakcji ''Kultury Liberalnej'', przy ul. Chmielnej 15/9.

"O szklanych sufitach i modernizacji" to trzecia z serii debat "Odcienie kobiecej polityki", które "Kultura Liberalna" organizuje wraz z Fundacją im. Róży Luksemburg. W najbliższych miesiącach odbędzie się jeszcze debata o macierzyństwie oraz dwie rozmowy o sztuce (teatr i literatura). Pomysłodawczynią cyklu jest Karolina Wigura, szefowa działu politycznego "Kultury Liberalnej".

WSTĘP WOLNY

Więcej informacji: www.KulturaLiberalna.pl

TOK FM PREMIUM