2. Festiwal Filmowy Dla Dzieci i Młodzieży "Kino w Trampkach"

20 - 28 września, Warszawa. Kina: Iluzjon / Praha

Pierwsza edycja KINA W TRAMPKACH dostarczyła dzieciom wiele radości i wzruszeń, spotkała się również z niezwykle przychylnym przyjęciem ze strony rodziców, opiekunów, nauczycieli i mediów, czego dowodem jest przyznanie tytułu HIT KULTURY 2013 ("Gazeta Wyborcza").

KINO W TRAMPKACH zaprasza wszystkich, którzy pragną pozostawić w kinie ślad zdobywcy. Pierwsze fascynacje filmowe mają pobudzać wyobraźnię i intelekt, a przede wszystkim dostarczać pozytywnych emocji.

KINO W TRAMPKACH pokazuje współczesne filmy z całego świata, które obecnie oglądają młodzi w Berlinie, Kopenhadze, Malmo, Londynie, Nowym Jorku czy Tokio. Festiwalowe propozycje zabiorą dzieci i młodzież w filmową wędrówkę. Przed nimi mnóstwo przygód i wyzwań rozwijających wyobraźnię.

Festiwal otworzy "Misja: Gwiazda" w reżyserii Martina Miehe-Renarda. Dwunastolatka marzy o udziale w konkursie piosenki, ale jej ojciec mówi nie.

Młodzieżowa grupa programowa wybrała filmy, które wejdą w skład programu festiwalu dla kategoriach wiekowych: 13+ (m.in. "17 dziewczyn", D. & M. Coulin) i 16+ (m.in. "Złota klatka", D. Quemada-Diez) i jeden 18+. Dzięki burzliwym dyskusjom i niejednomyślnym wyborom Festiwal zaspokoi każde gusta filmowe.

W sekcji Fokus na dokument zaprezentujemy filmy dokumentalne skierowane do młodych widzów. Poza tym odbędą się liczne interesujące warsztaty m.in. z dubbingu i sztuki operatorskiej. Grzegorz Kasdepke, autor książek dla dzieci i młodzieży, zaprezentuje swoje "Dziecięce olśnienia", czyli najważniejsze filmy z jego dzieciństwa.

Autodeskrypcja i język migowy

Dwa spośród naszych filmów "Antboy" i "Misja: gwiazda" podczas festiwalu będą mogły obejrzeć dzieci niesłyszące i niewidome. We współpracy z Fundacją Kultura Bez Barier przygotowujemy wersje z autodeskrypcją i językiem migowym. Oba te filmy będą w regularnej dystrybucji. "Antboy" wchodzi do kin już podczas festiwalu.

Druga edycja Festiwalu Filmowego dla Dzieci i Młodzieży KINO W TRAMPKACH odbędzie się w Warszawie w dniach 20 - 28 września w kinach Iluzjon i Praha. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców i dziadków!

Szczegóły na stronie: www.kinowtrampkach.pl oraz Facebook.com/kinowtrampkach

TOK FM PREMIUM