Aukcja Aperio w Poznaniu - ponad sto prac świetnych polskich artystów

V Charytatywna Aukcja Sztuki na rzecz dzieci z autyzmem.

Uznani polscy artyści przekazali ponad 100 prac na aukcję charytatywną na rzecz dzieci z autyzmem, którymi opiekuje się poznańskie stowarzyszenie Aperio.

W sobotę 29 listopada o godz. 16 w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu po raz piąty odbędzie się największa w Poznaniu aukcja sztuki współczesnej. Dochód z niej zostanie przeznaczony na zajęcia rehabilitacyjne i półkolonie dla podopiecznych stowarzyszenia Aperio. Część zostanie przekazana nowo założonej Fundacji Aperio Dom, której zadaniem będzie zbudowanie domu dla dorosłych autystów.

Poznańska aukcja to wydarzenie charytatywne, a jednocześnie spotkanie z wielką sztuką. Jest również wydarzeniem towarzyskim - co roku przychodzi na nią ok. 200 osób. Kuratorem aukcji jest w tym roku Jagna Domżalska, a licytację poprowadzi znany prezenter Maciej Narożny z Radia Eska.

Aukcję organizują wspólnie Centrum Kultury Zamek i Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji Dzieci i Młodzieży z Autyzmem "Aperio". Licytowanych będzie 101 prac polskich artystów: głównie młodych, ale już renomowanych. Największą grupę stanowią twórcy z Poznania. Swoje prace ofiarowali m.in. Anna Grodzińska, Jakub Jasiukiewicz, Andrzej Leśnik, Sonia Rammer, Małgorzata Szymankiewicz, Ryszard Woźniak, Leon Partyka i Aleksandra Winnicka. Swoje prace przekazali także znani artyści średniego pokolenia jak Piotr C. Kowalski i Ewa Kuryluk.

Impreza na rynku sztuki współczesnej liczy się już w skali Polski, bo można licytować także za pośrednictwem internetu (przez portal artinfo.pl).

Tu można obejrzeć katalog aukcji: http://www.artinfo.pl/archiwum/pl/katalog-aukcji/katalog/v-charytatywna-aukcja-sztuki/

Prace będzie można w dniach 24-29 listopada oglądać na wystawie przedaukcyjnej w CK Zamek.

Szczegółowe informacje o celu aukcji: prezes Stowarzyszenia Aperio Lidia Domańska, info@aperio.org.pl, tel. 605 249 676, www.aperio.org.pl

DOSTĘP PREMIUM