Rezygnacja Sikorskiego. Uzasadnienie? "Interes PO jest dla mnie ważniejszy niż osobiste ambicje"

Rezygnacja Sikorskiego - marszałek Sejmu ustępuje ze stanowiska. W uzasadnieniu podkreślił, że jako wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej musi się liczyć z interesem partii i szansami wyborczymi.

- Ci, którzy są ofiarami tych nielegalnych podsłuchów, wykazali się odpowiedzialnością za państwo, a nie przywiązaniem do swoich stanowisk. Na moje ręce dzisiaj rezygnację z pełnionych funkcji w rządzie złożyli: ministrowie konstytucyjni Bartosz Arłukowicz, Andrzej Biernat, Włodzimierz Karpiński; wiceministrowie Rafał Baniak, Stanisław Gawłowski, Tomasz Tomczykiewicz. Z szefa doradców premiera złożył rezygnację pan profesor, premier Jan Vincent Rostowski - mówiła premier Kopacz na krótkiej konferencji prasowej.

Trzęsienie ziemi w rządzie. Ministrowie do dymisji - relacja na żywo >>

- Rozmawiałam również z koordynatorem służb specjalnych, panem ministrem Jackiem Cichockim. Przyjął na siebie odpowiedzialność za niewystarczające działanie służb, szczególnie w ostatnim okresie- dodała. Jednocześnie z funkcji marszałka Sejmu zrezygnował Radosław Sikorski. Czytaj więcej >>

Sikorski: Interes PO ważniejszy niż osobiste ambicje

Po konferencji Kopacz krótki briefing zorganizował Radosław Sikorski. - Jako wiceprzewodniczący PO muszę powiedzieć, że jej interes oraz szanse wyborcze są dla mnie ważniejsze niż osobiste ambicje - powiedział, ogłaszając decyzję o rezygnacji z funkcji marszałka.

- Dziękuję wszystkim współpracownikom, całej Kancelarii Sejmu, ale najbardziej dziękuję mojej rodzinie, dla której ostatnie miesiące nie były łatwe. Dziękuję za współpracę także mediom. Zamierzam pracować na sukces PO w najbliższych wyborach - dodał.

Sikorski wyjaśnił, że zamierza pełnić funkcję marszałka Sejmu do czasu powołania jego następcy. - Co wydarzy się w najbliższych dniach - uściślił.

DOSTĘP PREMIUM