Gronkiewicz-Waltz z optymizmem: Mówili, że PO ma krótką ławkę, że nikt nie będzie chciał być ministrem...

- Urzędowy optymizm czy realizm? - pytał Jan Wróbel w Poranku Radia TOK FM Hannę Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy i wiceprzewodniczącą PO. - Z zasady jestem realistką, ale po tych zmianach mam umiarkowany optymizm. Nieurzędowy - odparła polityk.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- Przez kilka tygodni mówiono, że PO ma krótką ławkę, że nikt nie będzie chciał być ministrem. A okazuje się, że osoby z zewnątrz, szacowne, zgodziły się być w rządzie - cieszyła się Gronkiewicz-Waltz.

Prezydent powołał dziś do rządu nowych ministrów, którzy zastąpią szefów resortów odwołanych niedawno w wyniku kolejnej odsłony afery podsłuchowej. Nowym ministrem zdrowia został prof. Marian Zembala. Jest kierownikiem Kliniki Kardiochirurgii i Transplantologii w Zabrzu oraz dyrektorem Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Na czele Ministerstwa Skarbu Państwa stanął Andrzej Czerwiński. Były prezydent Nowego Sącza obecnie jest szefem sejmowej komisji nadzwyczajnej ds. energetyki i surowców energetycznych. Ministrem sportu został z kolei Adam Korol, utytułowany wioślarz. Sekretarzem stanu w KPRM, koordynatorem służb specjalnych, został Marek Biernacki, były minister spraw wewnętrznych i administracji oraz były minister sprawiedliwości.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM