Prof. Staniszkis o Szydło: Nie nadaje się na premiera. Ma złe cechy Kaczyńskiego, ale nie ma jego zalet

- Jestem przeciwna nominacji Beaty Szydło jako kandydata na premiera. Premier nie powinien być poniżej poziomu wiedzy i energii swoich ministrów - mówi w wywiadzie dla ?Polski The Times? prof. Jadwiga Staniszkis.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas W sobotę odbędzie się kongres Prawa i Sprawiedliwości. Od kilku dni krążą plotki, że na nim ogłoszone ma być, że kandydatem partii na premiera będzie Beata Szydło, a nie Jarosław Kaczyński. Politycy PiS nie potwierdzają, ani nie zaprzeczają, powtarzają tylko, że szefowa sztabu Andrzeja Dudy jest osobą o wielkich kompetencjach.

- Jestem przeciwna nominacji Szydło - mówi w wywiadzie dla "Polski The Times" prof. Jadwiga Staniszkis. - Uważam, że premier nie powinien być poniżej poziomu wiedzy i energii swoich ministrów. Szydło, która jest człowiekiem aparatu od wielu lat i trudno będzie jej się porozumieć z pozaaparatowymi ludźmi Kukiza, którzy doceni profesjonalizm, ale nie przetrawią tego typu doświadczenia politycznego, jakie ma Szydło. Ona ma w sobie złe cechy Kaczyńskiego - podejrzliwość, brutalność w traktowaniu ludzi - ale żadnej jego zalety - ocenia socjolog.

Jej zdaniem premierem - po wygranych przez PiS wyborach - powinien być Jarosław Kaczyński (praktycznie nieobecny w kampanii wyborczej i po niej). - Tylko Kaczyński bardziej ufający ludziom, zostawiający przestrzeń do działania - zastrzega prof. Staniszkis w "Polsce The Times".

Cały wywiad w dzisiejszym wydaniu dziennika.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM