"Za dużo tego kitu" - wicepremier Piechociński o "szydłobusie" i konwencjach

Wicepremier Janusz Piechociński przyjechał w poniedziałek do Lublina na spotkanie z przedsiębiorcami. Na konferencji prasowej mówił m.in. o pieniądzach z Unii, rozwoju kraju i wyzwaniach. Ale odniósł się też do bieżącej polityki. Mówił m.in. o PiS-ie na miękko i na twardo, schowanym Jarosławie i o tym, że "sztuką jest, by ludzie chcieli być lepsi".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- Scertyfikowaliśmy, że PiS na miękko jest sprawniejszy przy wyborach prezydenckich niż PiS na twardo. No to chowamy Jarosława, chowamy Antoniego, i tak dalej. A jak nasz poseł za szybko się wyrwie, że wraz z zaprzysiężeniem prezydenta elekta dobrze by było, żeby się Sejm rozwiązał, po potrząchamy posłem i go chowamy - mówił w Lublinie Piechociński.

Jego zdaniem to, co aktualnie się dzieje pokazuje, że ma dojść do prostej konfrontacji "starej pani premier Kopacz z nową, może przyszłą panią premier Szydło". - No i mamy "szydłobus", "nazywam się Szydło" i tak dalej. Proste zwroty, znane. Za dużo tego PR-u, za dużo tego kitu, za dużo obrazowości. Ludzie! - mówił na konferencji wicepremier z PSL.

"Antysystemowcy to antypaństwowcy"

Piechociński odniósł się też do sił politycznych, które wyrastają na zewnątrz parlamentu. - Ja w imieniu starych formacji, a PSL jest taką formacją, mówię "Stop". Antysystemowców nazywam antypaństwowcami. Wy nie chcecie Polski zmieniać, nie myślicie o zmianie na lepsze. Gorzej, wy myślicie o zmienianiu poprzez pożary, dymy i wybory dla wyborów. Nie jest sztuką utrzymać władzę. Sztuką jest, aby ludzie chcieli być lepsi - mówił Piechociński.

Polacy coraz mniej się lubią

Podkreślił, że osobiście dostrzega, że Polacy coraz mniej się lubią. - Daliśmy sobie wmówić, że w ostatnich latach rządzą nami ludzie, którzy nic nie potrafią, złodziej na złodzieju. A tak nie jest. Dlatego boję się, że te szydłobusy, kaczynosy czy jak to jeszcze nazwiemy, to jest myślenie, że tymi chwytami rozegramy to jeszcze raz. A nie mierzy się starymi termometrami nowych czasów. Dziś gorączka jest inna. Dziś trzeba bronić Polski obywatelskiej, aktywnej i racjonalnej - zauważył J. Piechociński.

Zobacz wideo

DOSTĘP PREMIUM