Ryszard Petru atakuje Rostowskiego. I błyskawiczna riposta Grasia: "Ryszard, daj już spokój. Tak bardzo chciałeś wejść do rządu Tuska..."

A było tak: Petru na Twitterze napisał: "W Polsce mieliśmy populizm light w wydaniu Rostowskiego lub populizm hard w wersji Szydło. To żaden wybór". Tylko chyba nie spodziewał się błyskawicznej riposty Pawła Grasia, byłego rzecznika rządu Donalda Tuska: "Ryszard, daj już spokój. Rząd Tuska nie mógł być taki strasznie zły, skoro tak bardzo chciałeś do niego wejść".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasPetru, który ze swoim ugrupowaniem NowoczesnaPL ma nadzieję wejść do Sejmu po jesiennych wyborach, krytykuje zarówno polityków opozycji, jak i partii rządzącej. W weekend na Twitterze za negatywne przykłady "populizmu" podał byłego ministra Jana Rostowskiego oraz wiceprezes PiS Beatę Szydło.

Pod jego wpisem odpowiedział Paweł Graś, wieloletni rzecznik rządów Donalda Tuska. "Ryszard, daj już spokój. Rząd Tuska nie mógł być taki strasznie zły, skoro tak bardzo chciałeś do niego wejść", napisał polityk. Petru odciął się od tego krótko: Rostowskiemu 3 razy odmówiłem.

Ostatecznie w przepychance słownej zabrał głos sam Rostowski, który stwierdził, że "nie pamięta", aby Petru mu odmawiał. "Ale każdy musi mieć coś, czym może się pochwalić w życiu", dodał były minister.

Zobacz wideo

TOK FM PREMIUM