W programie "Tomasz Lis na żywo" naruszono zasady etyki dziennikarskiej. Przez fałszywy wpis Kingi Dudy

Autorzy programu "Tomasz Lis na żywo" naruszyli zasady etyki dziennikarskiej - oceniła Komisja Etyki TVP. Jak podaje serwis Wirtualnemedia.pl, wydawcę programu, w którym cytowano fałszywego tweeta córki Andrzeja Dudy, ukarano finansowo.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasW połowie maja w swym programie w TVP Tomasz Lis, goszcząc Tomasza Karolaka, przytoczył rzekomy wpis Kingi Dudy na Twitterze. Córka kandydata PiS na prezydenta miała stwierdzić, że jej ojciec po zwycięstwie odda Oscara przyznanego filmowi "Ida" .

Szybko okazało się, że wpis pochodził z fałszywego konta. Po głosach oburzenia Tomasz Lis przeprosił Andrzeja Dudę za incydent , podobnie uczynił zarząd telewizji publicznej ( oświadczenie przeczytał w głównym wydaniu "Wiadomości" Piotr Kraśko ). Sprawą zajęła się Komisja Etyki TVP. Wydawczyni programu Lisa wyjaśniła jej, że pomyłka wynikła z niewielkiego doświadczenia w posługiwaniu się nowymi mediami. To nie przekonało Komisji, która nałożyła na pracownicę karę finansową, a z Lisem odbyła "rozmowę dyscyplinującą".

Odcinek programu "Tomasz Lis na żywo" został usunięty z oficjalnej strony programu .

Więcej w serwisie Wirtualnemedia.pl >>>

To kolejne orzeczenie ws. etyki dziennikarza TVP. Przed kilkoma dniami komisja TVP orzekła, że Jarosław Kulczycki, kłócąc się z Łukaszem Warzechą , również przekroczył granice dziennikarskiej etyki.

Zobacz wideo

TOK FM PREMIUM