"W porównaniu z nim Lepper był utalentowanym i dojrzałym politykiem" mówi Dorn o Kukizie

W wywiadzie udzielonym Krytyce Politycznej Ludwik Dorn krytykuje poczynania Pawła Kukiza. Nazywa go "miedzią, która obudziła się jako trąba"

- Pamiętajmy jednak, że sam pan Kukiz pojawił się wyłącznie jako okoliczność. Ja odwołam się tu do znanych słów z "Listu jasnowidzącego" Artura Rimbaud: "Jeśli miedź budzi się jako trąba nie ma w tym jej winy". Kukiz to miedź, która obudziła się jako trąba. I nie sądzę, by ona kiedykolwiek została trębaczem - powiedział Dorn w wywiadzie udzielonym Cezaremu Michalskiemu .

Ludwik Dorn, były marszałek sejmu, były wicepremier oraz były minister MSWiA w rządach PiS, sporo miejsca poświęca porównaniu Pawła Kukiza z Andrzejem Lepperem. Polityk uważa, że zmarły lider Samoobrony był samorodnym talentem politycznym, jeśli chodzi o wymiar polityki realnej, także jeśli chodzi o zdolność prowadzenia gry politycznej i potrafił adresować swoją ofertę polityczną do konkretnych grup społecznych. Według Dorna Paweł Kukiz nie posiada takich zdolności i będzie jak najdłużej chciał pozostać "niesprofilowany".

Do tego Dorn sądzi, że Kukiz operuje "pozbawionym politycznej treści hejtem". Zdaniem byłego marszałka sejmu, muzyk, który zdobył trzecie miejsce w pierwszej turze wyborów prezydenckich osiągnął to ze względu na przemiany społeczno-obyczajowe - "antysystemowość", którą promuje nie jest oparta na organizacji trwałych struktur, a ma więcej wspólnego z pisaniem agresywnych komentarzy w internecie, co według Dorna nie wymaga dużego zaangażowania.

TOK FM PREMIUM