Giertych wystartuje do Senatu. "Zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby PiS nie wygrało wyborów"

- PiS to marksizm czystej wody - mówił Roman Giertych. - Zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby nie wygrali- dodał i zadeklarował, że na 99 proc. wystartuje do Senatu w wyborach parlamentarnych jako kandydat niezależny.

- Uważam, że PiS sprokurowało aferę podsłuchową - powiedział Roman Giertych w programie "Kropka nad i" na antenie TVN24 . - To poważne oskarżenie - reagowała prowadząca Monika Olejnik. - Niech mnie pozywają, już raz próbowali - odpowiedział Giertych.

Dodał, że według niego, to nie jest przypadek, że taśmy trafiły akurat do dziennikarza Cezarego Gmyza, "twórcy teorii o trotylu". - I nagle nie wiadomo, kto mu te taśmy przekazał. Ten przekazał, kto zyskał, a na całej aferze zyskało PiS - mówił. Olejnik dopytywała, kto był "mózgiem operacji". Giertych odparł, że nie wie, ale według niego te same osoby, które stały za aferą hazardową.

Giertych: "Seremet zachowuje się tak, jakby był z opozycji"

Podał też przykłady na rzekome zaangażowanie PiS w aferę podsłuchową. Wymienił m.in. fakt, że prokuratura do tej pory nie udostępniła pełnomocnikom tajnych materiałów ze śledztwa. - Pojawiają się informacje, że znajdują się tam bilingi, które wiążą kelnerów z osobami z życia publicznego i osobami ze służb za czasów szefa CBA Mariusza Kamińskiego - powiedział Giertych. I dodał, że słowa Radosława Sikorskiego o "pełzającym zamachu stanu" są uzasadnione.

Jako drugi przykład Giertych podał nominowanie przez prokuratura generalnego Andrzeja Seremeta prokuratorów związanych ze Zbigniewem Ziobrą na bardzo wysokie szczeble. - W kilku ostatnich miesiącach prokurator Seremet zachowuje się tak, jakby był przedstawicielem partii opozycyjnej - mówił.

"PiS to marksizm czystej wody"

Giertych ocenił też, że kandydatura Beaty Szydło na premiera to dobry ruch. - Dobry, bo prezes się ukrywa. A ludzie nie chcą na niego głosować. Akceptują taką fikcję, że Kaczyński zniknął w Sulejówku - mówił. - Jeśli jednak w rządzie PiS, prezes będzie pełnił funkcję marszałka, to może odwołać Szydło z funkcji premiera w ciągu dwóch dni. Nie wierzę, że Kaczyński się zmienił - dodał.

Powiedział też, że "PiS jest partią komunistyczną, bo buduje podział klasowy". - Buduje złość społeczną klas niższych przeciwko trochę bogatszym. To marksizm czystej wody - dodał.

Giertych wystartuje w wyborach do Senatu

Giertych powiedział też, że chciałby, żeby Prawo i Sprawiedliwość nie wygrało wyborów parlamentarnych. - Zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby nie wygrali - powiedział. Zadeklarował, że będzie startować do Senatu z okręgu podwarszawskiego jako kandydat niezależny. - Wielokrotnie w wywiadach mówiłem, że zaangażuję się w jakiś sposób w politykę, jeżeli będę widział, że PiS zmierza ku władzy - wyjaśnił.

Dodał, że nie zrezygnuje z pracy w kancelarii, a jeśli się dostanie do Senatu, to nie będzie pobierał żadnych pieniędzy. - To będzie symboliczne włączenie się do polityki - podkreślił. - Jako kandydat niezależny, będę oczekiwał poparcia od PO i PSL - dodał.

TOK FM PREMIUM