"Ein Reich, ein Volk, ein Ticket". Korwin-Mikke "hajluje" w europarlamencie

Podczas sesji plenarnej Janusz Korwin-Mikke postanowił przeciwstawić się ujednolicaniu systemów biletowych w Europie. "Ein Reich, ein Volk, ein Ticket" - pokrzykiwał i wykonał tzw. salut rzymski, którego używanie jest karane m.in. w Polsce.

- Cały czas mówimy o różnorodności, że mamy bronić różnorodności, ale cały czas, gdy dochodzi do głosowania, głosujemy za ujednoliceniem wszystkiego. Nie jesteśmy za zróżnicowaniem, ale za ujednoliceniem - powiedział Korwin-Mikke podczas sesji plenarnej w Parlamencie Europejskim. Przedmiotem debaty było wdrażanie zintegrowanych systemów biletowych w UE, które proponuje Komisja Transportu i Turystyki.

- Teraz jest "Ein Reich, ein Volk, ein Ticket" ["jedna Rzesza, jeden naród, jeden bilet" - red.] - oświadczył, "hajlując".

Słowa te są nawiązaniem do sloganu hitlerowskiej Trzeciej Rzeszy: "Ein Volk, ein Reich, ein Führer" - jeden naród, jedna Rzesza, jeden wódz.

 

Inne wyczyny Korwin-Mikkego

Szef partii KORWiN zapowiadał w kampanii, że idzie do PE, by "rozwalić wreszcie tę Unię". W Brukseli znany jest jednak głównie z tego, że zasypia na posiedzeniach , układa pasjansa i deklaruje, że "nie jest Charliem".

Co więcej, Korwin-Mikke został pozbawiony immunitetu po incydencie z 11 lipca 2014 r. Podczas zorganizowanego przez MSZ spotkania polskich europosłów JKM spoliczkował Michała Boniego, bo - jak twierdzi - tak mu obiecał w 1992 roku. Europoseł został przez prokuraturę oskarżony o naruszenie nietykalności cielesnej.

TOK FM PREMIUM