Tym przegląda pomysły PiS na media. "Nie ma takiego miejsca jak Jedwabne. Zamiast 'Pokłosia' - 14 odcinków o św. Aleksym"

"Zawartość PiS w PiS nie zmniejszyła się ani na jotę" - konstatuje Stanisław Tym po lekturze pomysłów Prawa i Sprawiedliwości na media w Polsce.

Program PiS dotyczący mediów, Tym rozpisuje na sześć części. Pierwsza dotyczy ich "uspołecznienia" i "zdekolonizowania". Co to oznacza? Np. jednoosobowe zarządy. A kto miałby stanąć na ich czele? "PiS Skromnie nie podaje nazwisk, więc podam je ja" - pisze Tym i wymienia: "Ryszard Legutko, Katarzyna Łaniewska, Jerzy Zelnik, Paweł Kukiz, Grzegorz Braun, Jan Pietrzak i ks. Oko".

Dalej - wg PiS, jeżeli zdejmie się "komercyjną klątwę" z mediów, pozwoli to na tworzenie większej liczby programów o kulturze wysokiej. Tu publicysta też nie zostawia suchej nitki i zastanawia się, jak politycy tej partii rozumieją "systemową politykę historyczną", którą można uprawiać w mediach: "Krótko mówiąc, nie ma takiej miejscowości jak Jedwabne - 'Pokłosie' zastąpi 14 odcinków 'Legendy o św. Aleksym', która dzieje się w Rzymie, co też nie jest bez znaczenia" - pisze Tym.

Wszystkie 6 punktów o zmianie w mediach wg Stanisława Tyma - w najnowszym wydaniu "Polityki".

DOSTĘP PREMIUM