"Nie wierzy pan w Kukiza, swojego przyjaciela sprzed lat?". "Będzie mu bardzo ciężko" - Schetyna odpowiada Paradowskiej

Szef MSZ jest przekonany, że w wyborach o zwycięstwo walczyć będzie PO i PiS. - Chcemy pokazać, że jesteśmy gwarantem bezpieczeństwa i normalności - mówił Grzegorz Schetyna w TOK FM. Minister nie ma wątpliwości, że Pawłowi Kukizowi będzie bardzo trudno powtórzyć sukces z wyborów prezydenckich.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas - Nie wierzy pan w Pawła Kukiza, podobno pana przyjaciela sprzed lat? - pytała ministra spraw zagranicznych Janina Paradowska.

Jak odpowiedział Schetyna, muzykowi "będzie bardzo ciężko" o sukces w wyborach. - Szczególnie, że traci wsparcie. Będzie musiał przedstawić nowy pomysł polityczny i wrócić do energii z kampanii prezydenckiej. Wtedy ma szanse, że odrobi straty.

Według ubiegłotygodniowego sondażu CBOS, Paweł Kukiz może liczyć na 11 proc. głosów w wyborach parlamentarnych. Prowadzi PiS - 36 proc., na drugim miejscu PO - 29 proc.

"Historyczny wybór"

Min. Grzegorz Schetyna jest zadowolony z ofensywy rządu i liczy, że taka aktywność da efekt w jesiennych wyborach.

- Będziemy odrabiać straty, odbudowywać wiarygodność. Chcemy być we wrześniu gotowi do pełnej kampanii. Chcemy pokazać, dlaczego warto głosować na PO: że jesteśmy gwarantem bezpieczeństwa i normalności. Wszystko wskazuje na to, że w jesienią znowu będziemy mieli ten historyczny wybór miedzy PO i PiS - stwierdził gość "Poranka Radia TOK FM".

Zobacz wideo

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM