"Szydło to porażka polskiej edukacji. Jeśli chce zostać premierem, niech się najpierw douczy"

Roman Giertych ostrzega, że jeśli PiS wygra wybory, "nastąpi duży wzrost liczby postępowań karnych dotyczących osób publicznych". "Bo PiS będzie chciał udowodnić istnienie układu" - mówi były minister edukacji w rozmowie z "Rz". Giertych uważa, że partia Jarosława Kaczyńskiego wraz z "częścią CBA" stoi za aferą podsłuchową. A prokuratura nie robi nic, by sprawę podsłuchów wyjaśnić.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas "Mamy do czynienia z pełzającym zamachem stanu, który doprowadził do wypaczenia wyniku wyborów prezydenckich. Śledztwo, które się toczy w sprawie tej afery to farsa. Nikt tam nie szuka winnych. Przeglądałem akta. Ktoś gra taśmami, a prokuratura w praktyce kryje sprawców. Prokuratura jest w Polsce niezależna od rządu, ale nie jest niezależna od opozycji" - stwierdził były minister w rządzie PiS.

Jak ocenia Roman Giertych w rozmowie z "Rzeczpospolitą", "afera podsłuchowa to Watergate, tylko na odwrót: opozycja podsłuchuje rząd".

Kandydatka i "dwója z WOS"

Prawo i Sprawiedliwość walczy o przychylność wyborców w nowy sposób. Prezes Kaczyński nie epatuje wypowiedziami o układzie. Prym wiedzie Beata Szydło.

Dla Giertycha wiceprezes PiS "to porażka polskiej edukacji". Jak powiedział w rozmowie z "Rz": Wypowiedź kandydatki PiS na premiera na temat daty wejścia Polski do Unii Europejskiej była karygodna.

"Pani Szydło myślała, że Polska przystąpiła do UE w latach 80., a w końcu stwierdziła, że nastąpiło to w 1993 r. Z WOS dostałaby dwóję. Kandydatka PiS jest złym przykładem dla młodzieży. Jeśli chce zostać premierem, niech się najpierw douczy" - radzi były lider Ligi Polskich Rodzin.

Giertych wraca do słynnego wideo, w którym Beata Szydło gubi się w kwestii daty wstąpienia Polski do UE. (do obejrzenia od ok. 1.05).

 

Mimo krytyki pod adresem kandydatki PiS na premiera, Roman Giertych przyznaje, że pomysł z wystawieniem Beaty Szydło to dobre zagranie. "Jarosław Kaczyński jest najzdolniejszym polskim politykiem" - chwali.

DOSTĘP PREMIUM