Ambasador USA: "Obama będzie chciał blisko współpracować z Andrzejem Dudą"

Ambasador Stephen Mull jest przekonany, że dojdzie do spotkania obu prezydentów albo na szczycie ONZ, albo w Waszyngtonie.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Ambasador USA Stephen Mull udzielił wywiadu TVN24 . Dużo miejsca poświęcił przyszłym stosunkom prezydenta USA Baracka Obamy z Andrzejem Dudą. Zaznaczył, że Obama zamierza blisko współpracować z polskim prezydentem-elektem. Na pytanie czy podczas szczytu ONZ w Nowym Jorku dojdzie do spotkania prezydentów odpowiedział, że prace nad harmonogramem Obamy wciąż trwają. Jest jednak przekonany, że dojdzie do takiego spotkania - jak nie w Nowym Jorku, to w Waszyngtonie.

Mull o nowym ambasadorze USA w Polsce: "To świetny gość"

Stephen Mull po trzech latach ustępuje z urzędu ambasadora USA. Niedawno został nominowany przez prezydenta Obamę nowy kandydat. Na pytanie dotyczące swojego następcy Mull odpowiedział bez ogródek: - To świetny gość. Znam go od 25 lat - stwierdził entuzjastycznie, podkreślając, że przesłuchanie Paula Jonesa przed senacką komisją w jego opinii było bardzo udane. Kandydat powiedział w nim, że "Polska stała się jednym z najbliższych sojuszników USA w NATO". Jones właśnie czeka na zatwierdzenie swojej kandydatury przez Senat Stanów Zjednoczonych.

DOSTĘP PREMIUM