W Radiu Maryja festiwal nienawiści wobec Komorowskiego. Szostkiewicz: Może trzeba wezwać nuncjusza?

Wtorkowa noc w Radiu Maryja upłynęła na rozmowach słuchaczy o Bronisławie Komorowskim. Jak pisze "Gazeta Wyborcza", prezydent nazywany był "rosyjskim agentem", porównywany do Wojciecha Jaruzelskiego, czyniono nawet aluzje do Adolfa Hitlera.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- Przywykliśmy do tego, że Radio Maryja jest pełne mowy nienawiści - mówił w "Poranku Radia TOK FM" Adam Szostkiewicz z "Polityki". - Ale takie potraktowanie głowy państwa w katolickiej rozgłośni zasługuje na reakcję Kościoła oficjalnego. I tej reakcji nie ma - stwierdził.

- Wymowne, że Kościół potrafi tak potraktować swojego wybitnego syna. Katolika i prezydenta państwa. I nie zdziwiłbym się, gdyby ktoś z otoczenia prezydenta stwierdził, że skoro tak, to może trzeba wezwać nuncjusza. Żeby wytłumaczył, jak to właściwie jest, że w Kościele w Polsce toleruje się takie zachowania - stwierdził Szostkiewicz.

Komorowski "to rosyjski agent ukraińskiego pochodzenia"

To, czy podczas audycji nie znieważono prezydenta, zbada teraz prokuratura. Postępowanie sprawdzające w tej sprawie zostało wszczęte z urzędu. W audycji miały pojawić się m.in. porównania prezydenta do Adolfa Hitlera. Jedna ze słuchaczek - jak podała "Gazeta Wyborcza" - powiedziała o Komorowskim między innymi: "jemu tylko wąsa przyprawić - to jest gorzej niż Hitler".

Odniesienie do Komorowskiego miało znaleźć się też w wypowiedzi o. Rydzyka. - To nas nie tylko bulwersuje, co zrobił prezydent, i to ośmieszanie Kościoła, lekceważenie, w tym biorą udział parlamentarzyści jacyś, znajdują jakieś autorytety z tytułami profesorów. A propos tych profesorów, to Hitler też miał profesorów, wykształconych ludzi i tę machinę zbrodni dokonywali - miał mówić cytowany dyrektor Radia Maryja.

W przytoczonych wypowiedziach pojawiło się stwierdzenie, że Komorowski "to rosyjski agent ukraińskiego pochodzenia", a także rozważania jak naprawdę nazywa się prezydent.

O ojcu Tadeuszu Rydzyku i wiernych słuchaczach Radia Maryja przeczytaj w reportażu "W rodzinie ojca mego" >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

TOK FM PREMIUM