Gest Janusza Palikota. Zrzekł się mandatu na rzecz Andrzeja Dołeckiego, który ma "walczyć o wolność rodziców, którzy siedzą w areszcie za olej konopny"

Niespodziewany gest lidera Twojego Ruchu. Janusz Palikot oddał swój mandat poselski. Na jego miesce wejdzie Andrzej Dołecki, prezes Wolnych Konopi, którego rodzice są w areszcie za przemyt marihuany medycznej (w postaci oleju konopnego).

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Szef Twojego Ruchu powiedział w Polsat News, że na przełomie sierpnia i września złoży mandat poselski, "tylko po to, by posłem na dwa miesiące symbolicznie został Andrzej Dołecki". Poinformował jednocześnie, że rodzice lidera Wolnych Konopi siedzą w areszcie "za absurdalny zarzut przemycania" oleju z konopi.

Palikot przypomniał jednocześnie, że handlarz dopalaczami, nieaktualną już decyzją Sądu Rejonowego, wyszedł na wolność za kaucją 10 tys. zł. W przypadku państwa Dołeckich, sąd nie chce zmienić środka zapobiegawczego na kaucję finansową, co tłumaczono planowanymi czynnościami z udziałem obu osób oraz dużym stopniem szkodliwości społecznej czynu.

TOK FM PREMIUM