"Giertych jest intelektualistą w porównaniu do Kierwińskiego". Tym stwierdzeniem Parafianowicz zastrzelił publicystów

- W porównaniu do pana Kierwińskiego Giertych jest intelektualistą - stwierdził w Poranku Radia TOK FM Zbigniew Parafianowicz z "Dziennika Gazety Prawnej". Odpowiedziało mu... zresztą sami zobaczcie.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasRoman Giertych zamierza występować do Senatu z okręgu podwarszawskiego. Platforma Obywatelska szybko usunęła z tego okręgu kandydaturę własnego senatora, Łukasza Abgarowicza. I nikogo nie będzie wystawiać. Zdaniem komentatorów w ten sposób PO jawnie wspiera starania Giertycha.

Umysł polityczny

Skandal? Zbigniew Parafianowicz z "Dziennika Gazety Prawnej" próbował pozostać w pełni obiektywny. - Spróbujmy go obiektywnie ocenić jako polityka. Jeśli się głębiej nad tym zastanowić, na spokojnie, bez emocji, bez wyciągania tego, co robił w rządzie PiS i Samoobrony, na tle PO on naprawdę jest wysokiej jakości politykiem - przekonywał publicysta. - W porównaniu do pana Kierwińskiego jest intelektualistą - dodał, mając na myśli Marcina Kierwińskiego, szefa gabinetu politycznego premier Ewy Kopacz.

Renata Kim zaniemówiła. Jan Wróbel zwątpił. - Raczej minister Kierwiński jest człowiekiem czynu, nie refleksji - skwitował dyplomatycznie prowadzący.

DOSTĘP PREMIUM