Kard. Dziwisz powtarza: Kościół ciągle będzie mówił "nie" dla in vitro

Nigdy nie będzie zgody Kościoła na in vitro.

- Kościół pomimo ostrej krytyki ciągle będzie mówił "nie" dla in vitro i innych ustaw godzących w prawo Boskiej i prawo naturalne - podkreślił kard. Stanisław Dziwisz w czasie uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Ludźmierzu. Metropolita krakowski dodał, że polityka prorodzinna w Polsce musi być jak najszybciej zwielokrotniona. - Módlmy się za nowego prezydenta RP, aby udało mu się zrealizować te wszystkie plany - zachęcał hierarcha.

W homilii kard. Stanisław Dziwisz nawiązał także do Święta Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. - To nie jest tylko święto Maryi, ale również nasze. My idziemy Jej drogą do wieczności, na którą oczekujemy z radością. Ważne jest to, jak będziemy postępować w czasie tego oczekiwania. Czy wypełnimy je dobrem i miłością? - pytał licznych pielgrzymów kard. Dziwisz.

Hierarcha poruszył kwestię rozwodów w naszym kraju. - Pomóżmy młodym małżonkom przetrwać próbę ich związków, nie zostawiajmy ich samych. Potrzeba jeszcze większego i bardziej roztropnego przygotowania do przyjęcia sakramentalnego związku małżeńskiego - podkreślał metropolita krakowski.

TOK FM PREMIUM