Hartman o Zjednoczonej Lewicy: Fasada, partyjny targ Millera, Gawkowskiego i Palikota

?Zjednoczona Lewica to aparatczykowska koalicja? - pisze na Facebooku Jan Hartman, oburzony wypowiedzią Barbary Nowackiej w Poranku Radia TOK FM. Jej zdaniem Hartman obraził się za brak dobrego miejsca na liście wyborczej i doprowadził do rozłamu w lewicowej koalicji. Filozof zaprzecza - podkreśla, że nie proponowano mu startu w wyborach.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasBarbara Nowacka tłumaczyła w Poranku Radia TOK FM , jak to się stało, że wyborach parlamentarnych wystartują dwie Zjednoczone Lewice. Mówiła, że kilka pomniejszych partii niezadowolonych z wyniku rozmów z SLD opuściło szeregi koalicji. Nowacka zwróciła przede wszystkim na ruch Wolność i Równość i jednego z jego założycieli, prof. Jana Hartmana.

- Proponowaliśmy mu współpracę, dobre miejsce na liście. I uznał, że wolałby lepsze - stwierdziła Nowacka. - Jeśli to jest powód do zarejestrowania komitetu, szkoda. Mam nadzieję, że jest w stanie przemyśleć swoją decyzję. Bo takie działanie szkodzi wypracowanej wspólnocie - przekonywała polityczna.

"Zjednoczona Lewica to fasada"

"Żadna osoba ani gremium związane z koalicją SLD-TR nie proponowało mi ani formalnie, ani nieformalnie żadnego miejsca na żadnej liście w żadnym okręgu" - odpowiada prof. Hartman na Facebooku, lansowane przez SLD zjednoczenie lewicy nazywając "partyjnymi targami".

Zdaniem Hartmana "okrągły stół lewicy", o który zabiegał, tak naprawdę nigdy się nie odbył. "Rozmowy firmowane w dużej mierze przez osobę Barbary Nowackiej były tylko fasadą, poza którą zakulisowo dogadali się Miller/Gawkowski z Palikotem" - podkreśla filozof.

"Aparatczykowska koalicja SLD TR nie ma żadnych szans na przekroczenie progu 8%, niezależnie od tego, czy będzie jedynym, czy jednym z kilku komitetów lewicy" - kwituje.

Książki Jana Hartmana dostępne są tutaj >>

DOSTĘP PREMIUM