Sierakowski: Komorowski mógł być nudny i nijaki. Ale nie był cyniczny jak Duda

- To jest prezydent może nie wybrany przez pomyłkę, ale z przypadku. Ze zrządzenia losu - mówił o Andrzeju Dudzie w Poranku Radia TOK FM Sławomir Sierakowski z Krytyki Politycznej. - Jego niespójny wizerunek nie licuje z powagą urzędu - dodał.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasSierakowski przekonywał w Poranku Radia TOK FM, że nazwanie Andrzeja Dudy prezydentem z przypadku niczego mu nie ujmuje. - Zrządzenia losu są częścią polityki. Ale efekt jest taki, że mamy początkującego polityka na bardzo ważnym stanowisku - zauważył.

"Od prezydenta powinniśmy wymagać więcej"

Piotr Kraśko, prowadzący Poranek Radia TOK FM, wskazywał że Andrzej Duda w kampanii ciężko pracował na sukces wyborczy. - Fantastycznie! Miliony Polaków też ciężko pracują. Od prezydenta powinniśmy wymagać więcej - stwierdził.

Wawrzyniec Smoczyński z "Polityki" przekonywał natomiast, że nie należy być zbyt krytycznym w stosunku do Dudy, który wciąż próbuje się odnaleźć w nowej roli. I zauważył, że niektóre decyzje czy wystąpienia Bronisława Komorowskiego też pozostawiały wiele do życzenia. - Komorowski mógł być nijaki, nudny. Ale nie był cyniczny - odparł Sierakowski. - Duda obiecywał 250 mld zł do ostatniego dnia kampanii, by po zaprzysiężeniu oczekiwać realizacji tych obietnic od rządu. Nie ma bardziej cynicznej zagrywki! - wskazywał publicysta.

DOSTĘP PREMIUM