Abp Hoser podziękował Bogu za nową telewizję internetową. "Oświeci ciemności naszego życia"

Abp Henryk Hoser podziękował dziś Bogu za nowo powstającą telewizję internetową. - Oświeci ciemności naszego życia - powiedział. - Przed Kościołem stoi zadanie powołania środków przekazu które mówią prawdę o człowieku i jego roli w świecie - dodał.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas - W dzisiejszej dobie media mają coraz większą władzę stając się największą potęgą która kształtuje oblicze ziemi. Tyle że nie czyni ona tego pod wpływem Ducha Świętego który miał zstąpić ale pod działaniem ducha ciemności który wciąga w nie ludzi z nich korzystających - ubolewał bp warszawsko-praski. I dodał: - Nie potrafimy dziś już odróżnić produktu zatrutego od zdrowego.

"Środki przekazu, które uczą jak żyć"

Wspomniał też, że "Jan Paweł II przestrzegał przed cywilizacją śmierci, która jest oderwana od prawdy o człowieku, który jest stworzony na obraz i podobieństwo do Boga i jego zadaniem jest odpowiedzialne kształtowanie tego świata".

- Ojciec Święty mówił, że nowoczesne środki komunikacji są poddane pokusie manipulacji przekazem zakłamując prawdę o człowieku. W związku z tym przed Kościołem stoi dziś ogromne zadanie aby powołać takie środki przekazu, które nie tylko mówią prawdę o człowieku, ale także uczą jak żyć, jak wzrastać w człowieczeństwie, jak nabywać jakości prawdziwego życia - podkreślił abp Hoser.

Nowa telewizja internetowa?

Na koniec podziękował Bogu za to, że w diecezji warszawsko-praskiej są tradycyjne środki przekazu: takie jak drukarnie i wydawnictwa, ale też nowoczesne: jak Radio Warszawa i nowo powstająca telewizja internetowa. - Są źródłem światła oświecając ciemności naszego życia - mówił abp Hoser.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

TOK FM PREMIUM