Adwokat Marcin D. zatrzymany przez CBA. Zarzut? Wyłudzenie 13 mln zł

Adwokat Marcin D. i cztery inne osoby zostały zatrzymany przez CBA pod zarzutami oszustwa, kierowania grupą przestępczą, prania brudnych pieniędzy i wyłudzenia 13 mln zł z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas CBA zatrzymało D. w Trójmieście około południa. Oprócz niego zatrzymano jeszcze cztery osoby: dwie w Trójmieście, jedną w Warszawie i dwie w okolicach Krakowa Wśród nich jest partnerka D. - Katarzyna M. Zatrzymanym postawiono zarzuty wyłudzenia 13 mln zł z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych, prania pieniędzy i działania w zorganizowanej grupie przestępczej - ustalił reporter radia TOK FM Darek Zalewski.

- Zatrzymani to Marcin D., Wiktor D., Grzegorz D., Katarzyna M. i Beata W. Wśród zatrzymanych jest adwokat i osoba niepełnosprawna - mówił rzecznik krakowskiej prokuratury Piotr Kosmaty na konferencji prasowej. - Będą stawiane zarzuty tym osobom. Prokurator ma 48 godzin na wykonanie czynności - dodał. Podkreślił też, że w przestępstwo zaangażowane były trzy podmioty gospodarcze.

Trwa przeszukiwanie kilkunastu mieszkań D.

Informację o zatrzymaniu adwokata potwierdził rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego Jacek Dobrzyński. - Zatrzymanie i wszystkie czynności odbywają się na zlecenie Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie - powiedział reporterowi radia RMF FM .

TVN24 podaje , że D. ze swoja partnerką prowadzą spółkę zajmującą się kupnem i sprzedażą nieruchomości oraz handlem energią elektryczną i paliwami gazowymi. Trwają przeszukania biura i mieszkań D. Ma ich kilkanaście.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM