"Sposób, w jaki autor się wyraża, pisząc Duda...". Rzeczniczka PiS wymiguje się od odpowiedzi ws. faktur prezydenta

Elżbieta Witek, rzecznik PiS, nie chce komentować sprawy rozliczeń wyjazdów Andrzeja Dudy. Za to krytykuje sposób, w jaki "Newsweek" pisze o prezydencie.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas "Newsweek" napisał, że Sejm z pieniędzy podatników zapłacił ok. 11 tys. zł za 17 lotów i 6 noclegów ówczesnego posła Dudy.

Posłom przysługują bezpłatne przeloty, o ile wiążą się z wykonywaniem mandatu. Tymczasem "Newsweek" - ustami naczelnego Tomasza Lisa - sugeruje, że Duda poświadczał nieprawdę - bo choć za każdym razem określał wizyty jako "związane z wykonywaniem mandatu posła", to jeździł dokładnie wtedy, gdy miał wykłady w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji w Nowym Tomyślu.

- Jeśli są jakieś wątpliwości, trzeba się zwrócić do KPRP z prośbą o wyjaśnienia - komentowała na antenie Polsat News informacje "Newsweeka" rzeczniczka PiS Elżbieta Witek. - Jeśli ktoś ma wątpliwości, to należy się zwracać do Kancelarii Prezydenta i sprawdzać. Niech poczekają na odpowiedź - dodała.

Znacznie szerzej skomentowała natomiast... ton i wydźwięk artykułu.

- Ta okładka i cały ten artykuł to nie jest pierwszy atakujący prezydenta Andrzeja Dudę. Zresztą sposób, w jaki autor się wyraża, pisząc Duda... Trzeba przypomnieć, że to już jest prezydent Rzeczypospolitej - mówiła Witek.

Cytowana przez 300politykę rzeczniczka PiS stwierdziła też, że "od zaprzysiężenia Andrzeja Dudy" widać, że "władza odchodząca i środowisko z nią związane nie mogą się pogodzić z tym, że rządzi ktoś inny i rządzi skutecznie" i z tego wynikają ataki na nowego szefa państwa, który "dotrzymuje obietnic i prowadzi aktywną politykę". - To chyba przeszkadza - skwitowała Witek.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM