Joanna Lichocka z "Gazety Polskiej" jedynką PiS w Kaliszu."Dostałam propozycję i ją przyjęłam"

Joanna Lichocka, dziennikarka "Gazety Polskiej" i TV Republika, ma przewodzić liście wyborczej PiS w Kaliszu - podaje Rp.pl. "Dziennikarze nie są pozbawieni praw obywatelskich" - napisała na Twitterze Lichocka.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Decyzję o umieszczeniu Lichockiej na liście w okręgu kalisko-leszczyńskim miał podjąć wczoraj Komitet Polityczny PiS. Informację miały potwierdzić dwa źródła w partii -

podaje serwis Rp.pl

.

Dziennikarka dopytywana m.in. przez Katarzynę Kolendę-Zaleską potwierdziła, że przyjęła propozycję, którą jej złożono.

Jak na razie Lichocka poinformowała na Twitterze, że zrezygnowała ze stanowiska wiceszefowej stołecznych struktur Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. I dodała: "Chciałam tylko ewentualnie przypomnieć, że dziennikarze nie są pozbawieni praw obywatelskich..."

Lichocka karierę dziennikarską zaczynała w 1991 roku na łamach "Tygodnika Solidarność". Później przez prawie dekadę pracowała w Polsacie, by przejść do TVP. W międzyczasie współpracowała m.in. z "Ozonem", "Rzeczpospolitą" i "Newsweekiem". W 2010 roku zwolniono ją z TVP. Zajęła się produkcją filmów dokumentalnych, m.in. "Mgły" o katastrofie smoleńskiej.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

DOSTĘP PREMIUM