Węgierska dziennikarka kopnęła i podkładała nogę uchodźcom. Została zwolniona

Reporterka prawicowej telewizji N1 dopuściła się brutalnego zachowania wobec uchodźców przy węgierskiej południowej granicy. Władze stacji telewizyjnej potępiły jej zachowanie i oświadczyły, że kobieta została zwolniona.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Do incydentu doszło podczas starć z kordonem policyjnym wokół ośrodka dla imigrantów pod miastem Roeszke. Ucieczkę uchodźców nagrywali operatorzy węgierskich i zagranicznych telewizji. Reporterzy uchwycili dwa momenty - w jednym z nich kobieta kopie przebiegających uchodźców, m.in. nastoletnią dziewczynkę, a w drugim podkłada nogę mężczyźnie trzymającego w ręku dziecko.

Nagranie z kamery węgierskiej dziennikarki zostało wykorzystane w materiale telewizji N1 zamieszczonym m.in. na YouTube. Widać na nim uchodźcę z dzieckiem biegnącego w stronę operatorki. Fragment, kiedy kobieta podkłada mu nogę, został wycięty.

Osobą, która dopuściła się zachowania, okazała się być dziennikarka Petra Laszlo z prawicowej telewizji N1TV. Węgierski kanał wydał oświadczenie, w którym postawę Leszlo określono jako "oburzającą". Stacja podjęła decyzję o zwolnieniu reporterki.

Film dokumentalny o uchodźcach z Syrii ''Pustynne historie'' do obejrzenia w Kinoplex.pl [ZA DARMO]

DOSTĘP PREMIUM