Żakowski: Uchodźcy nie będą z nami. Oni będą nami

- To kompendium wiedzy, które może nie uspokoi zajęczych serc polskich ksenofobów, ale oni się ciągle czegoś boją. Dla innych to kompendium przynoszące ulgę - mówił w przeglądzie prasy w ?Poranku Radia TOK FM? Jacek Żakowski, polecając dzisiejszy dodatek o uchodźcach w ogólnopolskich mediach.

Kiedy? Ilu? Gdzie? - specjalny informator pod patronatem Urzędu ds. Cudzoziemców to wspólna akcja informacyjna ponad 40 polskich mediów, w tym radia TOK FM i portalu Gazeta.pl.

ZOBACZ INFORMATOR >>>

W przeglądzie prasy polecał go Jacek Żakowski: - Dziś w wielu gazetach i mediach duży dodatek o uchodźcach "Więcej wiedzy, mnie strachu" - to tytuł w Fakcie "Uchodźcy w Polsce"- to w "Gazecie Wyborczej".

- Polecam te dodatki, bo to kompendium wiedzy, które może nie uspokoi zajęczych serc polskich ksenofobów, ale oni się ciągle czegoś boją. To taki fizyczny syndrom, np. pana Gowina. Boją się wszystkiego - obcych, kobiet, odmiennych seksualnie... Nieustanny strach, strach, strach... To kwestia medyczna. Natomiast dla tych, którzy nie mają tego problemu, to kompendium wiedzy przynoszące ulgę - dodał.

- Zwłaszcza, że jak mówi Franz Timmermans oni będą z nami przez lata. To delikatnie powiedziane, bo będą z nami zawsze. Oni będą nami. Problem polega na tym, że procesy geograficzne po prostu się toczą i budowa muru to nie jest rozwiązanie, tylko złudzenie dla budowniczych - mówił Żakowski.

O emigrantach, którzy dla lepszej przyszłości ryzykują życie, przeczytaj w książce "Na południe od Lampedusy. Podróże rozpaczy" >>

DOSTĘP PREMIUM